חדשות

ד"ר חזי לוי מונה למנהל בית החולים ברזילי באשקלון

ד"ר לוי היה ראש מנהל רפואה במשרד הבריאות. באגרת לרופאים כתב: המרכז באשקלון פועל בצפיפות רבה ובעומסים קשים ביותר, המטילים אחריות רבה על כל אחד מהעובדים

ד"ר חזי לוי שהיה עד כה מנהל רפואה במשרד הבריאות נכנס לתפקידו כמנהל החדש של בית החולים ברזילי באשקלון. הוא מחליף בתפקידו את ד"ר שמעון שרף שניהל את "ברזילי" 26 שנים.

"קול ישראל" דיווח כי יהיה עליו עתה להתמודד עם הבעיות הגדולות שניצבות בפני בית החולים הקטן שבפריפריה, וביניהן בנייתו של חדר מיון ממוגן והתמודדות עם הצפיפות הרבה בבית החולים.

ד"ר חזי לוי (63) שירת כקצין רפואה ראשי בצה"ל והגיע לדרגת תא"ל. הוא מומחה בכירורגיה. למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים במסגרת העתודה האקדמית. תוך כדי לימודיו עבר קורס חובשים ושירת כחובש במלחמת יום הכיפורים. במהלך שירותו שימש כקצין רפואה פיקודי בפיקוד צפון, סגן קרפ"ר, והשתתף במשלחות רפואיות שונות של צה"ל ששוגרו לסיוע הומניטארי לזאיר, קניה, מקדוניה וטורקיה. בדצמבר 2007 מונה לראש מנהל רפואה במשרד הבריאות.

באיגרת לרופאים ולבעלי מקצועות אחרים בבית החולים כתב ד"ר לוי:

"היום אני מקבל עלי את ניהול המרכז הרפואי ברזילי. המשרת מאז 1961 חצי מיליון מתושבי הדרום בשגרה ובחירום. המרכז הלך והתרחב והגיע לגודלו הנוכחי, תוך שהוא מפתח שירותים ומשתמש בטכנולוגיות מתקדמות לרווחת המטופלים. הוא גם משמש מרכז אקדמי המכשיר את הדורות הבאים במקצועות הרפואה, הסיעוד ומקצועות הבריאות".

"הדרך שלפנינו איננה קלה. נאלץ להיאבק (כמו בתי חולים נוספים) בעידן של מחסור במשאבים, תשתיות וכוח אדם. המרכז באשקלון פועל בצפיפות רבה ובעומסים קשים ביותר, המטילים אחריות רבה על כל אחד מהעובדים".

"בית החולים נמצא בתנופת בינוי ופיתוח תשתיתי וטכנולוגי. אנו עומדים גם בפני שינוי לא פשוט בהסדרי ובהסכמי העבודה לרופאים, הסדרים שיש בהם סיכוי לשיפור תנאי העבודה למתמחים ולמומחים ומשיכת רופאים להתמחות בפריפריה ובמקצועות שיש בהם חוסר. אנו נדרשים לתעצומות נפש על מנת לקיים את ההסכמים ולבדוק בסבלנות את השפעתם בתקופה הקרובה".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  מינויים,  חזי לוי,  מנהל הרפואה,  המרכז הרפואי "ברזילי"
תגובות
יגאל שבכר
09.02.2012, 21:09

חזי חברי!
הרבה הצלחה
יגאל שבכר

עדו
09.02.2012, 22:28

בהצלחה, חזי
למרכז רפואי ברזילי עתיד גדול :
1. עליו להגיע לתפקוד של מרכז רפואי גדול הכולל מחלקות לניתוחי לב ובית חזה, נוירוכירורגיה
במקביל למרכז הרפואי סורוקה שבבאר שבע כדי דיהיה מסוגל לתת פתרונות רפואיים בו במקום
ללא כל צורך בהעברת מטופלים למרכז הארץ.
2. עליו להקים ולהפעיל חדר מיון קדמי גדול ומשוכלל סמוך לשדרות בו יטופלו נפגעים וייוצב מצבם הרפואי טרם העברתם לאשקלון.
3. עליו לקלוט אוכלוסית חולים ערביים מרצועת עזה שלא ניתן למצוא להם פתרון רפואי הולם ומלא בעזה , וכדי למנוע טלטולם למרכזים רפואיים במרכז מדינת ישראל.
4.עליו לחלוק עם מרכז רפואי קפל ברחובות טיפול באוכלוסית העיר אשדוד ובכך למנוע הקמת בית חולים ציבורי מיותר לחלוטין באשדוד ולחסוך משאבים רבים ויקרים.

יוסי עזרא
09.02.2012, 22:38

דר חזי לוי הוא בן 56 לכל היותר.
שיהיה בהצלחה!