חדשות

ד"ר אוסקר הרמן מונה לנהל את מרפאת המיפוי הממוחשב של שומות ב"וולפסון"

לרגל פתיחת המרפאה החדשה נמסר כי בישראל 1 מכל 70 אזרחים מצוי בסיכון למלנומה וכי בהירי עור חייבים בבדיקות מעקב תקופתיות

ד"ר אוסקר הרמן (צילום: ברק נונא)

ד"ר אוסקר הרמן (צילום: ברק נונא)

ד"ר אוסקר הרמן מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון מונה למנהל המרפאה החדשה למיפוי ומעקב ממוחשב אחר שומות. במרפאה יבוצע, לצד דרמוסקופיה על-ידי רופא מומחה, גם מיפוי ממוחשב של שומות באמצעות צילום דיגיטלי. מטרתו לגלות כל שינוי שחל ברקמת העור לצורך אבחון מוקדם של מלנומה. המרפאה הוקמה בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן וחברת "נביקס" הישראלית שפיתחה את הטכנולוגיה הממוחשבת הזאת.

לרגל המינוי ופתיחת המרפאה מסר ד"ר הרמן נתונים מדאיגים לגבי הסיכון לחלות במלנומה בישראל: "אנו רואים עלייה עקבית במספר האנשים הנמצאים בסיכון לחלות בסרטן העור. היחס כיום עומד על 1 ל-70. ישראל היא אחת משלוש מדינות שבהן סכנת החשיפה לשמש היא הגבוהה ביותר, לצד אוסטרליה ופלורידה שבארה"ב".

עם אוכלוסיית הנמצאים בסיכון לחלות במלנומה נמנים בהירי העור, הנוטים לייצר שומות מרובות, "ולכן חשוב שאלו יגיעו למעקב תקופתי, הכולל צילומים חוזרים אחת לשנה במרפאת השומות". באמצעות הצילומים החוזרים אפשר לזהות שינויים ברקמות העור הן ברמת המאקרו, כלומר בתצלומים המכסים את כל הגוף, והן ברמת השומה הבודדת. בשילוב בדיקת הדרמוסקופיה שתתלווה למיפוי ולצילום הממוחשב, אפשר לאתר ממאירוּת.

עלות הבדיקה במרפאה הוא 600 שקלים, ואם קופת החולים תאשר את המלצת הרופאים שתינתן בעקבות הבדיקה, הנגעים עצמם יוסרו בבית החולים "וולפסון".

נושאים קשורים:  חדשות,  מלנומה,  כירורגיה פלסטית,  רפואת עור,  אוסקר הרמן,  מרפאת מיפוי ממוחשב של שומות,  המרכז הרפואי וולפסון
תגובות