חדשות

ד"ר אשר וינדר – המנהל החדש של המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי "וולפסון"

ד"ר וינדר מחליף בתפקיד זה את פרופסור אליעזר רחמילביץ' שסיים כהונה של 11 שנים כמנהל המכון

ד"ר אשר וינדר (צילום: ברק נונא)

ד"ר אשר וינדר (צילום: ברק נונא)

ד"ר אשר וינדר מונה למנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון. עד לאחרונה שימש ד"ר וינדר כמנהל היחידה לקרישת דם ב"וולפסון". ד"ר וינדר מחליף את פרופסור אליעזר רחמילביץ', שכיהן כמנהל המכון ב-11 השנים האחרונות.

ד"ר אשר וינדר (53) גדל והתחנך ברמת גן, השלים לימודי רפואה באוניברסיטת תל-אביב, התמחה ברפואה פנימית בבית החולים "בילינסון" ובהמשך התמחה בהמטולוגיה במרכז הרפואי "איכילוב" בתל-אביב. הוא שירת בצה"ל בעתודה האקדמית והיה רופא גדוד ורופא חטיבה. כמו-כן שירת במפקדת קצין רפואה ראשי בתפקידים שעיקרם מחקר ופיתוח והתוויית מדיניות רפואית ברמה הארצית.

ד"ר וינדר היה מיוזמי הקמת 'צוות טיפול מגיפות' (צט"מ) של משרד הבריאות, ריכז את פעילותו וממשיך גם כיום לכהן כחבר בצוות הזה ובגופים נוספים של משרד הבריאות. עם סיום התמחותו בהמטולוגיה נסע ד"ר וינדר לארה"ב, והשתלם ועבד במחלקה להמטולוגיה באוניברסיטת "קורנל" בניו-יורק. בשובו לישראל הקים את היחידה לקרישת דם במרכז הרפואי "וולפסון" שבראשה הוא עומד גם עתה.

ד"ר וינדר הקים ב"וולפסון" את השירות הקליני והמעבדתי לאבחון וטיפול במחלות המטולוגיות המתבטאות בהפרעות קרישה, ייסד את 'קבוצת העבודה הישראלית למחלת ה-ITP' (חוסר בתרומבוציטים) ועומד בראשה. כמו כן השתתף במחקרים קליניים רבים ויצר קשרי עבודה עם עמיתים רבים מרחבי העולם. נוסף לפעילותו בבית החולים הוא ממשיך ללמד סטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובהתמחותם בבית החולים. לא מכבר אף נבחר למרצה מצטיין בפקולטה לרפואה בתל אביב.

ד"ר וינדר הוא חבר באיגוד האמריקאי והאירופאי להמטולוגיה, וכן באיגוד הבין-לאומי לקרישת דם. הוא כיהן כגזבר החברה הישראלית לקרישה ועד לאחרונה גם כמזכיר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולעירויי דם. מטעם האיגוד היה אחראי להוספת תרופות שונות בתחום ההמטולוגיה והקרישה לסל התרופות.

מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" ד"ר יצחק ברלוביץ', איחל לד"ר וינדר הצלחה בתפקידו החדש והודה לפרופסור רחמילביץ' על שנות העבודה המסורות ועל תרומתו למטופלים ולמרכז הרפואי בחולון.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופסור אליעזר רחמילביץ',  אשר וינדר,  המרכז הרפואי וולפסון
תגובות