חדשות

לראשונה: רופאי עיניים מישראל יבצעו מרתון ניתוחי קטרקט בשכם

שלושה רופאי עיניים מבית החולים "שיבא" יצאו היום (יום ה') ניתוחים בבית החולים "רפידיה" בשכם וגם ידריכו רופאים מקומיים בטכנולוגיית ניתוח מתקדמת

משלחת של שלושה רופאי עיניים מישראל, חברי עמותת רופאים לזכויות אדם, תצא היום (יום ה') לשכם כדי לבצע שם מרתון של ניתוחי קטרקט בשיתוף פעולה מלא עם רופאים מקומיים וכדי להדריך את הרופאים המקומיים בטכנולוגיית ניתוח חדישה.

פרופסור שלמה מלמד (צילום: בי"ח ע"ש שיבא)

פרופסור שלמה מלמד (צילום: בי"ח ע"ש שיבא)

שלושת הרופאים הם פרופסור שלמה מלמד מנהל מרכז הגלאוקומה במחלקת עיניים בבית החולים "שיבא", ד"ר גיא בן סימון וד"ר דידי פביאן, גם הם מאותה מחלקה. עמם ייסעו גם פרופסור צבי בנטוויץ' יו"ר עמותת רופאים לזכויות אדם ומר סלח חג'-יחיא חבר העמותה ובעל קשרים רבים בגדה. רופאי העיניים ישהו יום אחד בבית החולים "רפידיה" בשכם. בית החולים מצויד בחדרי ניתוח שנתרמו על-ידי נדבנים מארה"ב.

בשיחה ל"דוקטורס אונלי" סיפר פרופסור מלמד: "הרופאים בשכם זקוקים לעזרה בעיקר בשיטות מתקדמות של כירורגיה לקטרקט. ביקרנו במקום לפני שבועיים כדי לבחון את הצרכים וכדי להכיר את הרופאים שעמם נשתף פעולה במבצע מחר, וגם הכנו רשימת מוצרים, אביזרים ופריטים שונים החסרים כרגע לבית החולים בשכם. מחר נביא מלאי של חומרים מתכלים וגם ציוד בסיסי שבית החולים "שיבא" משאיל למבצע זה באדיבותו הרבה של פרופסור רפי ולדן המעורב גם הוא במבצע".

נוסף לציוד הנדרש לניתוחים תביא המשלחת מחשב ומערכת וידיאו כדי להציג ולהדגים שיטת ניתוח ייחודית באמצעות חתך קטן. פרופסור מלמד ציין כי בשכם יש תור ארוך מאוד של ממתינים לניתוחי קטרקט וחסרים גם מנתחים. מטרת הביקור מחר היא לחשוף רופאים מקומיים לחידוש, להדריכם ולשתף פעולה עמם בניתוחים שיבוצעו במקום. "אני מעריך שנבצע שם עשרה ניתוחים, אבל נשים דגש בביקור על הדרכה ויצירת בסיס לשיתופי פעולה נוספים. מארחינו יקבלו במהלך הביקור רשימה של ציוד שנחוץ לבית החולים כדי להתגבר על 'צוואר הבקבוק' והתור הארוך. בדעתם לרכוש אותו כדי לבצע ניתוחים מתקדמים אלו".

"עמותת רופאים לזכויות אדם", הוסיף פרופסור מלמד, "משגרת בתקופה האחרונה כמעט מדי סוף שבוע מומחים מטעמה לערים הפלשתינאיות בשומרון כדי לספק לאוכלוסייה המקומית בדיקות רפואיות בתחומים שונים, בכלל זה גינקולוגיה, רפואה פנימית, כירורגיה ואורתופדיה, אבל זו הפעם הראשונה שיבוצע שם מרתון ניתוחי עיניים כולל הדרכה ושיתוף פעולה עם הרופאים המקומיים".

עוד בנושא: בעקבות מרתון ניתוחי הקטרקט בשכם מתוכננת סדרה של ניתוחים אוקולופלסטיים

נושאים קשורים:  חדשות,  קטרקט,  פרופסור שלמה מלמד,  עמותת רופאים לזכויות אדם,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
יעקב
05.01.2012, 20:18

חסרים חולים בישראל שממתינים בתור ???
שיעשו מבצע קיצור תורים לישראלים לפני שהולכים לעשות לעצם פרסומת בשכם...
או שמא...
לישראלים אין זכויות אדם.. רק להם .. ???
או..
אולי אלה "רופאים למען פרסום עצמי" בכלל ???

יהושוע
05.01.2012, 21:53

צריך לכנות ארגון זה בשם "רופאים למען זכויות מחבלים". הם רוצחים בנו, וחבורה של עלובי נפש וקוויזלינגים עוד מסייעת לשיפור מצב בריאותם! הם משפרים את מצב ראייתם על מנת שיוכלו להביט טוב יותר דרך כוונות הרובים שיטבחו ילדים ואזרחים חפים מפשע בקרבנו. בנוסף הם מקדמים את תעמולת הכזב של הכובש הערבי, אשר התנחל בשטחי יהודה ושומרון בכלל, ובעיר האבות שכם בפרט. "נביא מלאי של חומרים מתכלים וגם ציוד בסיסי שבית החולים "שיבא" משאיל למבצע זה באדיבותו הרבה של פרופסור רפי ולדן המעורב גם הוא במבצע". אמרתם פרופסור ולדן, אמרתם הכל! באיזו זכות הם נוטלים ציוד שנרכש מקופת משלם המיסים הישראלי ללא רשות הממשלה ומעבירים אותו לטובת האויב? כיוון שמדינת ישראל היא מדינת חוק, יש להפעיל כנגד "רופאים" אלה את החוק לעשיית דין במשתפי פעולה עם האויב בעת מלחמה. הפאשיזם הערבי-שמאלני לא יעבור!

רופא
07.01.2012, 22:28

תתביישו לכם שני המגיבים הראשונים
ואם אתם רופאים- עוד יותר מדכא לקרוא את התגובות הגזעניות והחשוכות שלכם.
לרפואה אין גבולות- ולחמלה והושטת עזרה אין מגבלות
הפלשתינאים חיים ויחיו בצידנו שנים רבות ואם לא נלמד לשתף אתם פעולה נטבע בים של שינאה.

ד"ר גנטוס חאתם
16.01.2012, 00:51

אני רופא עיניים מומחה מסח'נין מוכן להשתתף במרתון של נתוחי קטרקט בשכם.
אני סיימתי התמחות אצל פרופ' מילר , ולאחרונה מבצע נתוחי קטרקט ברמב"ם במסגרת השתלמות , לאחר שהייתי בהודו אצל פרופ' אגרוואל אמר בצ'נאי.
0524080115