חדשות

חידושים בקרדיולוגיה התערבותית יוצגו בכנס בין-לאומי שייערך בשבוע הבא בתל-אביב

שני יושבי-הראש של הכנס פרופסור רפי ביאר ופרופסור חיים לוטן: "זוהי הזדמנות להתעדכן ולהציץ לעתיד בתחום הרפואי הזה"

בשבוע הבא יתקיים בתל-אביב (6-4 דצמבר, מלון אינטרקונטיננטל) הכנס הבינלאומי ICI Meeting 2011  שיעסוק בתחומי הקרדיולוגיה ההתערבותית העתידית. צפויים להגיע אליו למעלה מאלף משתתפים, מחציתם מחו"ל, כך מסרו שני יושבי הראש המשותפים של הכנס, פרופסור רפי ביאר מנהל רמב"ם ופרופסור חיים לוטן ראש היחידה הקרדיולוגית בהדסה עין-כרם.

אחד הרופאים האורחים שיגיעו מחו"ל הוא פרופסור אמיר לרמן מהמחלקה למחלות קרדיווסקולאריות ב"מיו קליניק". הרצאתו, אחת המרכזיות בתכנית הכנס, עוסקת ברפואה המותאמת באופן אישי למטופל. פרופסור לרמן נחשב למומחה בעל שם עולמי בהדמיית עורקים מבפנים. הוא בוגר אוניברסיטת תל-אביב (כימיה), ד"ר מהפקולטה לרפואה בטכניון, והתמחה בקרדיולוגיה ברמב"ם.

הכנס הבינלאומי ICI Meeting 2011 בתחומי הקרדיולוגיה

הכנס יעניין, מבטיחים שני יושבי-הראש, גם רופאים המתמחים בתחומים אחרים הנושקים לקרדיולוגיה התערבותית, לרבות רדיולוגים ואלקטרו-פיזיולוגים. "זו הזדמנות להתעדכן, לראות את החידושים האחרונים ביותר, ובעיקר לקבל הצצה ראשונה לעתיד".

נוסף להרצאות מקצועיות-רפואיות ותערוכה, תתקיים בכנס סדנה מעשית בת יום אחד בשם "האקדמיה לחדשנות". "מדובר בסדנת hands on", הסביר פרופסור לוטן, "והיא נולדה מהצורך שזיהינו אצל רופאים בישראל. כאשר יש ביניהם כאלה שרוצים להקים סטארט-אפ לפיתוח מכשור רפואי חדש או לעסוק בפיתוח אחר בתחום הביומד, הם אולי מבינים את הרציונל הרפואי שמאחורי הרעיון שהגו, אבל לא את העובדה שהמוצר בסופו של דבר צריך להימכר בשוק העולמי. אין להם בדרך כלל מושג לגבי תהליך בדיקת צורכי השוק, זכויות יוצרים, רישום פטנטים, מהלך הבדיקות והאישורים, השגת מימון וכו'. האקדמיה לחדשנות תלמד אותם בדיוק את זה".

כמו כן, בכנס ה-Technology Parade בהשתתפות כ-30 חברות סטרט-אפ בתחום הקרדיולוגיה מהארץ ומחו"ל תיערך תחרות בינלאומית להכתרת "סטרט-אפ השנה". נרשמו אליה כ-90 חברות. 10 מהן יתמודדו בשלב הגמר. המארגנים מסרו כי החידושים העיקריים שיוצגו יהיו בתחומי המסתמים שנעשים באמצעות צנתור, טיפול ביתר לחץ דם באמצעות צריבת העצבים הסימפאטיים בעורק הכליה, הכנסת הדור השלישי של תומכנים מצופים בתרופה מחומר פולימרי (במקום מתכת) הנספגים לחלוטין ומאשרים את חזרת העורק למצבו הטבעי והדמיית לב בתלת-ממד לפני ניתוח לתכנון מראש של הפרוצדורה ולשם מניעת סיבוכים.

לאתר הכנס
לתוכנית הכנס

נושאים קשורים:  חדשות,  תומכנים,  סטנטים,  יתר לחץ דם,  רדיולוגיה,  צנתור לב
תגובות