חדשות

הכנסת אישרה תקנות למניעת אלימות במוסדות רפואיים

על-פי התקנות שאושרו, מנהל מוסד רפואי שבו התרחש מקרה של אלימות כלפי רופא או איש סגל רפואי אחר, יוכל להרחיק את הפוגע מהמוסד הרפואי

ביוזמת ההסתדרות הרפואית ובעקבות מקרים לא מעטים של אלימות כלפי רופאים ואנשי סגל רפואי שהתרחשו בבתי-חולים בישראל בשנים האחרונות – אישרה סוף סוף אתמול (יום ב') ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת תקנות חדשות למניעת אלימות במוסדות רפואיים בניסיון למגר את התופעה.

על פי התקנות, מנהל מוסד רפואי יקבל מעתה סמכות להרחיק כל אדם שינהג באלימות כלפי רופאים ואחיות לתקופה של עד חצי שנה. התקנות יאפשרו למנהל המוסד הרפואי להזהיר תחילה את המאיים ואם יהיה צורך גם להרחיק אותו. התקנות מתייחסות הן לאלימות מילולית והן לאלימות פיזית כלפי רופא או אדם אחר מצוות המוסד וכן למקרים שבהם אדם חיבל ברכוש המוסד.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית שיזמה והובילה את החוק ואת התקנות החדשות, בירך את ועדת הכנסת על אישורן ואמר: "מדובר בצעד חשוב להבטחת שלומם של הרופאים ואנשי הצוות הרפואי, המקדישים את חייהם ואת זמנם לטיפול בחולים. רופא שהיה חשוף לאלימות יתקשה לתת טיפול מיטבי לחולים במשך תקופה ארוכה לאחר האירוע הטראומטי והבלתי נסבל. הרופאים הנמצאים בחזית מול החולים ובני משפחותיהם חשופים מדי יום לאלימות, וחובה ליצור אווירה ציבורית שבה לא יכולה להתקיים כל הצדקה להתנהגות אלימה כלפי רופאים".

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות נגד רופאים,  ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות