חדשות

המתמחים והאוצר חידשו את המו"מ, אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות

נציגי המתמחים: אין נכונות אמיתית של האוצר לפתור את הבעיה והוא אף נסוג מהבטחות קודמות שנתן

משבר המתמחים

המתמחים והאוצר חידשו את המשא ומתן ביניהם, אך הפגישה שנערכה אתמול (יום ג') הסתיימה ללא תוצאות. זוהי הפגישה ראשונה מאז ניתן פסק הדין של שופט בג"צ חנן מלצר. נציג המתמחים ד"ר אורן פלדמן מרמב"ם אמר עליה ל"מעריב" : "כרגע אינני רואה נכונות אמיתית מצד האוצר ולכן אינני אופטימי".

הפגישה אתמול נערכה בשעות אחר הצהריים והתקיימה רק לאחר שהשופט מלצר נזף באוצר על התנהלותו מאז שניתנה ההחלטה בבג"צ לקיים מו"מ מזורז ואינטנסיבי עד 10 בנובמבר. נציגי האוצר לא מיהרו לפעול על פי ההחלטה, וההידברות עצמה חודשה באיחור של חמישה ימים.

נציגי האוצר שבו והבהירו למתמחים כי אין שום כוונה לפתוח את ההסכם שנחתם וכי לא חלה שום התקדמות בנושאים שקבע השופט שעליהם יש לנהל את שלב הדיונים הנוכחי. עוד מוסר העיתון כי נציגי המתמחים ציינו בתום הפגישה כי גם בסוגיית יום המנוחה השבועי למתמחים המבצעים תורנות בסוף השבוע ובנושאים נוספים מפגין האוצר גישה שלילית ואף נסוג מהבטחות קודמות שנתן.

הפגישה הבאה בין הצדדים נקבעה למחר (יום ה').

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד האוצר,  הסכם קיבוצי,  מחאת המתמחים,  חנן מלצר
תגובות
דר גינסברג ראול
05.11.2011, 01:13

קראתי את המאמר על הפגישה עם האוצר ואין מה לחגיד טוב מהחתנהגות של פקידים האוצר פשות שקרנים כרונים בלי שום בסיס אקרוני איך אפשר לנחל מסה ומתן עם אנשים כאלה? אני כגימלאי של צשרד הבריאות מקבל כל חודש ללא תוספת כ6000 שקלים לא דר אידלמן ולא פרופסור שטין לא סמו אל שולחן הדיונים סוגית הגימלאים עובדי מדינה (כ 500 גימלאים בסה"כ)גם אם המיתמחים לא אמרו כלום רק חשבו על המסקורות מנחלים המחלקות והרופאים הבחירים אני חושב שהמיתמחים צריכים להיתפתר לא קולקטיבי אלא אחד אחד ו להתחיל בשביתת רעב ולהודיה ל שופת שפסק אל חידברות שבמצב שהאוצר מרמה אותס אי אפשר להמשיך כך גם הגימלאים מוחנים לישבות ראב ביחד עם המיתמהים דבר סימבולי במיוחד שתי קבוצות בשתי קצבות של הסולם יעקוב של הרופאים הרופאים הצאירים ו רופאים המבוגרים גמלאים