חדשות

פרופסור אהוד קוקיה החל היום את תפקידו כמנכ"ל הדסה

המשימה הראשונה העומדת בפני פרופסור קוקיה – השלמת מגדל האשפוז החדש והפעלתו

פרופסור אהוד קוקיה

פרופסור אהוד קוקיה

פרופסור אהוד קוקיה נכנס הבוקר (ג') לתפקידו כמנכ"ל הדסה. עד לא מכבר שימש כמנכ"ל "מכבי שירותי בריאות" (במשך ארבע שנים). פרופסור קוקיה נבחר לתפקיד מנכ"ל המרכזים הרפואיים של הדסה בירושלים בחודש מרס האחרון על-ידי מועצת המנהלים של הארגון, והוא מחליף את פרופסור שלמה מור-יוסף, ששימש כמנכ"ל הדסה בירושלים ב-11 השנים האחרונות.

"אני חש את כובד האחריות ההיסטורית המוטלת עלי בעמדי בראש מוסד בעל שם עולמי וסטנדרטים יוצאי דופן", אמר הבוקר פרופסור קוקיה. "בכוונתי", הדגיש, "לסייע להדסה להמשיך בנתיב הצמיחה והפיתוח שנסלל על-ידי ידידי ועמיתי, פרופסור מור-יוסף. אני סמוך ובטוח, כי ההון האנושי המובחר הקיים בהדסה, וכן תמיכת ארגון נשות הדסה באמריקה, יאפשרו לי להוביל את המרכז הרפואי להישגים נוספים בטיפול בחולים, במחקר ובחינוך רפואי". האתגר המיידי העומד עתה בפני המנכ"ל החדש: השלמת מגדל האשפוז ע"ש דווידסון.

פרופסור קוקיה, בן 61, משמש בתפקידי ניהול של מערכות בריאות מזה 37 שנים. הוא בוגר בית הספר לרפואה על-שם סאקלר באוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות). התמחה כגינקולוג בבית החולים שיבא, במקביל להשלמת תואר MA בניהול רפואי באוניברסיטת בן-גוריון. הוא השתחרר מצה"ל בדרגת סגן אלוף, לאחר שפיקד על המרכז לרפואה אווירית בחיל האוויר. הוא גם בוגר הקורס לרפואה תעופתית של צי ארה"ב בפלורידה. הוא היה עמית מחקר באנדוקרינולוגיה ופריון באוניברסיטת מרילנד בבולטימור שבארה"ב.
לפני שנתמנה למנכ"ל מכבי שירותי בריאות, היה מנהל חטיבת הבריאות של הקופה. קודם לכן היה רופא בכיר במחלקת נשים ויולדות בבית החולים שיבא. כמו כן הוא היה מרצה באוניברסיטת בן- גוריון ובאוניברסיטת תל אביב ופרסם מאמרים רבים בנושאי פריון, אנדוקרינולוגיה ומדיניות בריאות.

נושאים קשורים:  חדשות,  מכבי שירותי בריאות,  מינויים,  פרופסור שלמה מור יוסף,  פרופסור אהוד קוקיה,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות