חדשות

פרופ' טור כספא, דיקן בית הספר החדש לרפואה בצפת: הפקולטה תהיה מנוף לקידום מערכת הבריאות

פרופסור טור כספא הוא מנהל מחלקה פנימית ד' ומכון הכבד בבילינסון. הוא ציין כי בית הספר החדש הוא הזדמנות ליצירת דפוסי מחשבה חדשים בתחום המחקר והוראת הרפואה

פרופסור רן טור-כספא, מנהל מחלקה פנימית ד' ומכון הכבד בבית החולים בילינסון ודיקן הפקולטה החדשה לרפואה בגליל של אוניברסיטת בר-אילן, פתח את שנת הלימודים הראשונה של המוסד החדש בצפת.

פרופסור רן טור-כספא

פרופסור רן טור-כספא

פרופסור טור-כספא ציין בדבריו כי הקמת בית הספר החמישי לרפואה בישראל היא הזדמנות פז לסיעור מוחות ולרענון המחשבה. היא מאפשרת ליצור דפוסי מחשבה מקוריים ולהעז, וזוהי גם הזדמנות לבחון את כיווני המחקר שאליהם כדאי להפנות את המשאבים "הקמת פקולטה לרפואה היא מנוף אדיר לקידום ופיתוח מערכת הבריאות כולה", הדגיש.

פרופסור טור-כספא, יליד בנימינה, דור חמישי בארץ, נשוי ואב ל-3 בנות, הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא התמחה בחקר מחלות כבד במכון הכבד בביה"ס לרפואה ע"ש אלברט איינשטיין בניו-יורק והיה מדען ופרופסור אורח במכוני הבריאות הלאומיים של ארה"ב (NIH) ובמרכזי רפואה יוקרתיים אחרים בה.

נוסף לתפקידו כדיקן משמש פרופסור טור-כספא כמנהל מחלקה פנימית ד' ומכון הכבד בביה"ח בילינסון, ומוכר כאחד המומחים העולמיים למחלות כבד, חוקר בתחום נגיפי ההפטיטיס ומחלות הכבד ופרסם עד כה קרוב ל-200 מאמרים בעיתונות המדעית בעולם. הוא אף קיבל פרסים על עבודת המחקר שלו בארץ ובעולם. בעבר כיהן כראש בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.

לרגל האירוע ברך אותו ד"ר ערן הלפרן, מנהל המרכז הרפואי רבין (בילינסון ובי"ח השרון): " אנו גאים בכך שאיש סגל שלנו נבחר להוביל פרויקט לאומי כה חשוב".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופסור רן טור כספא,  הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן,  בית ספר לרפואה בצפת
תגובות
פולישוק דניאל
28.01.2012, 10:41

האיש הנכון במקום הנכון

הרבה הצלחה לפרופ' טור כספא