חדשות

משרד הבריאות הפיץ הנחיות חדשות בקשר לאלטרוקסין

משרד הבריאות מסביר במסמך שנשלח למנהלי בתי החולים ולמנהלי אגפי הרפואה של קופות החולים את השינויים שחלו בפורמולציה של התרופה וממליץ להתאים מחדש את המינון למטופלים

משרד הבריאות הפיץ הבוקר (יום ב') חוזר מיוחד לכל מנהלי בתי החולים הכלליים ולמנהלי אגפי הרפואה בקופות החולים בנוגע לתרופה אלטרוקסין - מהות השינוי שהוכנס בפורמולציה שלה עקב העברת הייצור מקנדה לגרמניה (עבור השוק בישראל) וכן הנחיות לרופאים לגבי המעקב אחר המטופלים שמשתמשים בתרופה.

החוזר מבוסס על עמדות איגודי הרופאים השונים, לרבות איגוד האנדוקרינולוגים ואיגוד רופאי ילדים.
החוזר מפרט איזו בדיקה יש לבצע, היכן מיוצרת התרופה כיום עבור השוק הישראלי ואילו תנאי ייצור שונו בעקבות המעבר מקנדה לגרמניה. כמו כן נכתב בחוזר כי חל שינוי בגודל הכדור שהמטופל נוטל ובטעמו.

המסמך מפרט תופעות לוואי ומדגיש שהן יוחסו לגרסה החדשה, אבל שיעורן נמוך יותר. עם זאת מומלץ לרופאים להתאים מחדש את המינון הנדרש לכל מטופל. קופות החולים הונחו לפתוח קו חם באינטרנט להתייעצות עם מומחים לגבי כל בעיה שתתעורר.

לחוזר המלא של משרד הבריאות לרופאים

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  אנדוקרינולוגיה,  אלטרוקסין
תגובות
ברכה
17.10.2011, 17:38

אנינוטלת את התרופה שנים רבות מאז האלטרוקסין החדש יש לי נשירת שער חזקה במיוחד עד לדלילות חזקה אני מרגישה עייפות כאבי ראש חוסר יציבות בעקבות זאת אני בהרגשה לא טובה ללא מצב רוח ודכאון מה לעשות ישנם תרופות טובות יותר למה זה היה צריך להעשות

בלוטה מטריפה
30.10.2011, 10:49

מזה כשלושה חודשיים תופעות מוזרות ומשונות. הרגשתי מורעלת

אני מאוזנת 2.9 ולמרות הכל חוסר אוויר, לטאטא את הבית זו,עייפות,עצבנות,נפיחות ברגל.

מצאתי חפיסה של התרופה הישנה חזרתי אליה לפני שבועעים ומרגישה מעט יותר טוב.