חדשות

פוצץ המו"מ בין המתמחים לאוצר

הפגישה גלשה לטונים גבוהים ונסתיימה במשבר בין המתמחים לאוצר. המתמחים דורשים את התערבות ראש הממשלה

משבר המתמחים

נכשל המשא ומתן בין המתמחים לאוצר. השיחות שנמשכו היום (יום א') חמש שעות במשרדי ההסתדרות הרפואית ברמת גן  - הסתיימו מוקדם מהצפוי, תוך שהן גולשות לחילופי האשמות וטונים גבוהים.

המתמחים הודיעו כי "אין טעם להמשיך במו"מ עם האוצר", וכי בדעתם לפנות עוד הערב לראש הממשלה להתערב בדחיפות. אחד ממשתתפי הדיון התבטא בעת שעזב בכעס את הישיבה: "קבענו מוות לחולה".

עתה לא ברור מה צפוי בשעות הבאות – עד לדיון הקריטי שנקבע למחר בצהריים בבית הדין לעבודה.

נציגי האוצר שבו והבהירו שאין בכוונתם לפתוח מחדש את ההסכם שהושג ונחתם עם הרופאים. בדיון היום הוצעה אפשרות פוטנציאלית להעלאת שכר המתמחים בתנאי שיתחייבו לעבוד יותר - ורק במערכת הציבורית. רעיון אחר שהועלה על ידי האוצר בשיחות היום הינו שתקופת ההסכם תוארך בתמורה להגדלת מסגרתו. נציגי המתמחים שדחו את ההצעות אמרו כי עזבו בסופו של דבר את הישיבה ונפרדו מנציגי האוצר ברוח טובה, אבל נציגי האוצר לדבריהם, "עשו הצגה"  כך ששום הצעה פרקטית למעשה לא הועלתה.

מוקדם יותר הביע מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו תקווה שהמו"מ יסתיים עוד היום – "כי זו מטרת הפגישה" – אולי אף לפני הדיון מחר בבית הדין לעבודה.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז (קדימה), שנפגש הבוקר עם רופאים מתמחים ברמב"ם בחיפה אמר על המשבר עם הרופאים: "יום הכיפורים היה צריך לשמש לראש הממשלה, שהוא גם שר הבריאות, זמן לחשבון נפש על ההפקרה, חוסר המנהיגות, הולכת השולל ואטימות הלב - הגיע הזמן לפתור את החרפה הזאת ועכשיו".

נושאים קשורים:  חדשות,  מחאת המתמחים
תגובות