חדשות

סיאליס אושרה גם לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית

ה-FDA אישר את ההתוויה במינון של 5 מ"ג ליממה - לאחר שגברים שסבלו מהתופעה דיווחו על שיפור בתסמינים

מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר לחברת "לילי" יצרנית סיאליס לשווקה מעתה גם  לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית (BPH)  - מצב בו לוקים גברים רבים לאחר גיל 50.
סיאליס, המתחרה בויאגרה ושפותחה לטיפול באין-אונות, כבר נמצאת בשימוש לטיפול בסיבוכים קשים אצל מטפסי הרים (מחלת גבהים).
ממחקרים שערכה "לילי", נמצא שגברים שנטלו מינון של 5 מ"ג ליממה של סיאליס, דיווחו על שיפור בתסמיני הגדלת הערמונית ובתפקוד המיני, בהשוואה לגברים שנטלו פלצבו.
סקוט מונרו, ראש צוות מוצרי אורולוגיה ב-FDA אמר כי  גברים רבים סובלים מהגדלת הערמונית וסיאליס היא אפשרות טיפולית נוספת.
בהגדלת ערמונית שפירה (BPH) לוקים בדרגות חומרה שונות מרבית הגברים מעל גיל 50. שכיחות התופעה בשנות החמישים לחייהם- כ-40%, בשנות השישים לחיים, היא כבר בשכיחות של כ-70%.

בשוק כמה תרופות לטיפול בתופעה, ובהן כאלו הגורמות להרפיית השרירים סביב השופכה, ומעכבות אנזים 5אלפא-רדוקטז - מהפך ההורמון הגברי טסטוסטרון. במקרים קשים מופנה מטופל לניתוח או לטיפול בצנתור להקטנת הערמונית.

נושאים קשורים:  חדשות,  סרטן הערמונית,  לילי,  סיאליס
תגובות
שלומי
17.07.2014, 12:29

אכן שימוש בסיאליס על בסיס יומי במינון נמוך של 5 מ"ג משולב עם אומניק . נותן תוצאות מרשימות ושינוי דרמטי בהקלה עת תסמיני ערמונית מוגדלת .
אני קורא למשרד הבריאות ולועדת הסל לאשר בהקדם את התרופה לטובת הגברים . בתרופה יקרה מאד מועילה מאד ותחסוך כסף רב למשרד הבריאות - פחות דלקות ופגיעה כלייתית סיבוך וניתוחים מיותרים . גברים רבים הסובלים מהבעיה מעל גיל 50 מרויחים פעמיים גם שיפור משמעותי בהתרוקנות השלפוחית ושמירה על מערכת השתן וגם שיפור בתפקוד המיני .