חדשות

ממשיכים במשא ומתן: התפטרות המתמחים נדחתה ב-48 שעות

הפשרה הושגה לאחר דיון ממושך בסופו הסכימו נציגי המתמחים להקפיא את מכתבי ההתפטרות. ההחלטה מחייבת את כל המתמחים בבתי החולים הממשלתיים

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, נילי ארד, החליטה להשהות את התפטרות הרופאים המתמחים עד להחלטה אחרת של בית המשפט. השופטת קבעה כי במהלך 48 השעות הקרובות תימשך ההידברות בין האוצר לבין ההסתדרות הרפואית והמתמחים. ביום ה' ימסרו הצדדים דיווח לבית המשפט על התקדמות הדיונים ביניהם.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, ומנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו, הבהירו לנציגי המתמחים כי אם ייכשל הסבב הנוסף, לא ייאלצו להגיש מכתבי התפטרות פעם נוספת. YNET דיווח הערב כי במהלך הדיונים, יצאו נציגי המתמחים להתייעצויות וצירפו לשיחות גם מספר רופאים בכירים מכמה בתי החולים.

הפשרה הושגה לאחר שהשופטת ארד הציעה לנציגי הרופאים ולמדינה להמשיך במשא ומתן בין הצדדים ולדחות את התפטרות המתמחים לפרק זמן של עשרה ימים - עד לאחר החגים - מהלך אליו התנגדו הרופאים בחריפות. לבסוף, הסכימה נציגות הרופאים הצעירה להסכים לדחייה בת 48 שעות שתנוצל כאמור להמשך המו"מ.

נציגות הרופאים הצעירה הודיעה הערב כי קיבלה את ההחלטה בלב כבד, והדגישה כי מדובר על 48 שעות בלבד. לאחריהן, באם לא תושג הסכמה, ייכנסו מכתבי ההתפטרות לתוקפם.

נושאים קשורים:  חדשות,  נילי ארד,  מחאת המתמחים
תגובות