חדשות

משפט מבוים בנושא רשלנות רפואית - במהלך כנס בינלאומי של רופאים מרדימים שיחל מחר

הכנס יעסוק בחידושים בתחום ההרדמה ובניהול כאב וטיפול נמרץ וייערך בו גם משפט מבוים בנושא ערנות תחת הרדמה

הקונגרס הבינלאומי ה-22 של איגוד הרופאים המרדימים בישראל יחל מחר, 13 בספטמבר, ויימשך עד ל-15 בחודש במלון "דיוויד אינטרקונטיננטל" בתל-אביב. הכנס עומד השנה בסימן "חזון חדש בהרדמה: חידושים, ניהול כאב וטיפול נמרץ". בין השאר יידונו בו היחסים המקצועיים שבין רופאים מרדימים ישראלים לעמיתיהם ברחבי העולם.

ביום האחרון של הכנס ייערך משפט מבוים, שבו יעלו סוגיות הקשורות במקרים של ערנות תחת הרדמה. בפני כבוד השופט עו"ד אלי זוהר יטענו עו"ד שי פוירינג מטעם התביעה ועו"ד אבי אלרום מטעם ההגנה. לרופאים זו הזדמנות לחוות דיון משפטי בנושא שעניינו גם רשלנות רפואית. במהלך המשפט תהייה התייחסות לנסיבות המביאות לערנות תחת הרדמה, יבחנו האם למערכת המשפט תפקיד בשיפור איכות הרפואה וכן מה תרומתה בהפחתת הסיכון לאירועים מסוג זה.

המארגנים מצפים להשתתפות של מאות רופאים מרדימים מישראל ומהעולם. נוסף להרצאות המקצועיות תוקם במקום תערוכה שבה יציגו חברות מכשור רפואי מגוון מחידושיהן.

לתוכנית הכנס (pdf)

נושאים קשורים:  חדשות,  רופאים מרדימים,  טיפול נמרץ,  רפואת כאב,  ערנות תחת הרדמה
תגובות
יואל דונחין
12.09.2011, 18:14

כל כך אופיני לתתת גושפנקא למושג רשלנות רפואית. במקום לדבר על בטיחות הולכים לרייטנג של משפט מבוים שינוהל על ידי עורכי דין. הסתאבות אמיתית.

אני מניח כי בכנס של עורכי דין אין משפטים מבוימים של רשלנות משפטית .

במקום לנתח תקלה או ללמוד מה ניתן לעשות כדי למנוע , יתנצחו עורכי דין בשאלות רפואיות .

נו טוב, לא אקלקל את המסיבה היפה ואת טפיחות השכם העצמיות . הרי למען הגלוי אינני מרדים ואינני חבר האיגוד . רק גימלאי הנהנה מהזכויות הרבות שהאיגוד עמל עליהם עבורי....