חדשות

ארגון רופאי "הכללית" הביע תמיכה בהסכם הקיבוצי

על המכתב חתומים יושבי הראש של הוועדים וחברי מזכירות הארגון, והם מדגישים בו את הישגי ההסכם הקיבוצי ואת תמיכתם ביו"ר אילדמן

שרותי בריאות כללית-לוגו

ארגון הרופאים בשירותי בריאות כללית הביע תמיכה בהסתדרות הרפואית ובהסכם הקיבוצי החדש. במכתב ששלחו יושבי הראש של הוועדים וחברי מזכירות הארגון להנהלת הר"י, נאמר כי הארגון וראשיו מחזקים אישית את ידיו של יושב ראש הר"י ד"ר ליאוניד אידלמן ומביעים אמון מלא בהר"י כארגון היציג של הרופאים בישראל.

במכתבם מציינים ראשי ארגון הרופאים בשירותי בריאות  כללית כי לראשונה מזה שנים נחתם הסכם המחזק משמעותית את הרפואה הציבורית בישראל. יש בו, בין השאר, תוספת תקנים משמעותית, חיזוק מקצועות במצוקה, חיזוק הפריפריה, יצירת אופק קידום לרופאים, תנאי עבודה משופרים (הקלה בעומס התורנויות), מענה לבעיית ההשתלמויות, שינויי נורמה, הקטנת מספר המטופלים לשעה ותמורה גבוהה יותר למי שמשקיע יותר ברפואה הציבורית.

"לאחר חתימת ההסכם", נאמר במכתב התמיכה, "אנו עדים למאבקים שונים בקרב הרופאים. כל תכליתם לפלג את ההסתדרות הרפואית ואת ארגון הרופאים של שירותי בריאות כללית, הכולל את חטיבת בתי חולים וחטיבת רופאי הקהילה. אנו יו"ר ועדי בתי החולים, יו"ר ועדי הקהילה וחברי המזכירות בחטיבות ארגון הרופאים של שירותי בריאות כללית, מעריכים מאד את היושרה, הנחישות והמסירות של ד"ר אילדמן, כפי שבאו לידי ביטוי בימים שבהם נוהל המו"מ ועד ליום חתימת ההסכם הקיבוצי החדש".

על מכתב התמיכה חתומים ד"ר משה קוסטינר, יו"ר ארגון רופאי "הכללית", ד"ר ישראל אייליג, יו"ר חטיבת רופאי בתי החולים וד"ר ברוך יצחק, יו"ר חטיבת רופאי הקהילה. כן חתומים עליו יושבי הראש של ועדי בתי החולים וחברי המזכירות, יושבי הראש של ועדי רופאי הקהילה במחוזות השונים וחברי מזכירות החטיבה.

בתוך כך פרסם ביום חמישי "גלובס" את מכתבו של ד"ר עמוס סבו, רופא בכיר לטיפול נמרץ במרכז הרפואי רמב"ם, לד"ר אידלמן, ובו הוא תוקף במילים חריפות את המתנגדים לשעון הנוכחות. במכתבו אומר ד"ר סבו: "סוף סוף מישהו דאג לפריפריה. כל אותם צבועים שרגילים לברוח מבתי החולים באמצע יום העבודה - שיפסיקו ליילל. חמורה מאוד התופעה שאותם רופאים בכירים במרכז מעודדים את המתמחים לשמש 'בשר תותחים' לשאיפתם לרדת משעון נוכחות. עצם העובדה שרק מתמחים מהמרכז התפטרו אומרת הכול". ד"ר סבו קרא ליו"ר הר"י: "עמוד איתן על שלך בבקשה, ואל תיכנע לאותם רופאים צבועים".

נושאים קשורים:  חדשות,  ארגון הרופאים בשירותי בריאות כללית,  ישראל אייליג,  עמוס סבו,  קוסטינר משה,  ברוך יצחק,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
רופא מהכללית
12.09.2011, 19:22

מה זה הקשקוש הזה?
אף אחד לא תומך בהסכם הזה. תפסיקו באופן מגמתי לזרות חול בעיני איזהשהוא ציבור-שלא ברור בכלל מהו? רופאים? סקרנים שרואים את האתר של הר"י?
לא תמיכה ולא נעליים....
הדבר המרתיח בכל הסיפור הזה, שאין כאן אפילו תחליף של עלה תאנה לבושה, לכלימה ולאכזבה מאנשים שייצגו אותנו ומכנים עצמם ביומיום - "רופאים".
פשוט תתביישו ותפזרו את עצמכם לכל עבר....
אם לא. הזמן יעשה את שלו ואנחנו נעשה את זה...פשוט גייס חמישי של הפקידות הממשלתית העלובה...

הכט יהודה
12.09.2011, 19:53

שלום
ה Email הנ"ל והקודמים לו מזכירים עיתונות בולשביקית ממדינות שמעטות כמוהם בעולם. מפארים הישגים, מפיצים מכתבי תמיכה מצד אירגונים שמיצגים קבוצות רופאים כאשר הרופאים עממם שמיוצגים ביארגונים אלו לא נשאלו לדעתם. הדבר זהה ל נצגת "ההסכם ההיסטורי" של הר"י לנחתם ביום חמישי ללא הצגה מוקמת לרופאים ללא כל שקיפות ככל הנראה מפחד הכשלתו.
ברוך השם חזרנו למקומות שלו רצינו ליהיות בהם בעבר
בברכה

ד"ר ארנון
12.09.2011, 21:09

מכובדיי, ההתנפלות האוטמטית על ההסכם לא תביא אותנו לשום מקום. אם יש כאלה הסבורים כי ההסכם ראוי וטוב, מן הראוי שנשמע את קולם ואת נימוקיהם ואז נחליט.
הטון בין הרופאים לבין הציבור, ובין הרופאים לבין עצמם מאז נחתם אותו הסכם, מדרדר את השיח לרמת שפל שאינה מכבדת אותנו כאנשי מקצוע.

יעקב
12.09.2011, 21:57

שקר וכזב !!!!!
אני לא יכול להכליל את כולם , אבל להערכתי המכתב מפוברק !
אין מכתב כזה שעליו חתומים בכתב ידם ה"תומכים".
נעשה משאל טלפוני תחת לחץ על חלק מה"חתומים " תוך כדי מתן אינפורמציה שיקרית , והם אולצו "כאילו " לחתום על מכתב תמיכה .
ידוע לי רי רוב החתומים - א י נ ם תומכים בהסכמים שנחתמו - ובחותמים.
אדרבה - שיראו את המיכתב עם חתימותיהם של אותם " תומכים"

ורד
12.09.2011, 22:04

איזה חנפנים צבועים . כולם משת"פים של הממשלה ושל הקופה והפקירו את הרופאים מכל השכבות גם מומחים וגם מתמחים וכולי תקווה שההסכם יבוטל .אני רופאה מהכללית ואני ממש נגד ההסכם

yoramf
12.09.2011, 23:55

עוד מכתב מפוברק מבית היוצר של הר"י. חתומים עליו כמובן חברי מזכירות הר"י שגם היו שותפים למשא ומתן ושלחו את המכתב לעצמם. הוא כמובן שאינו מייצג את דעת הרופאים עצמם.

מה יהיה הצעד הבא? תתחילו לשלוח לעצמכם פרחים ליומולדת?

טל
13.09.2011, 00:12

יא פאתטים! אתם חתומים על ההסכם הבזיוני. ברור שתשלחו ברכות ותמיכה לעצמכם.
רק חבל שאנשים חושבים שהמכתב הזה אומר משהו

רופאה מחיפה
13.09.2011, 08:29

מעניין מאוד! אני רופאה בכללית בקהילה, ולפי המיילים מועד רופאים שקיבלתי עם הסברים לגבי ההסכם לא נראה לי שיש לנו מה להרוויח מההסכם ולא ברור איך ליישם את "ההישגים", מצד שני בהחלט יש מה להפסיד. אז איך בדיוק קורה שתומכים? אני לא תמכתי..

מי הם החתומים?
13.09.2011, 12:37

כל כך מגוחך שהחתומים על המכתב הם חברי מזכירות הר"י, שידם הייתה במעל בו נחתם ההסכם הקיבוצי הגרוע ביותר אי פעם במדינת ישראל.

מתמחה בכללית
13.09.2011, 19:52

ביזייון ביזייון ושוב ביזיון. ההסכם, הנסיונות להצדיק אותו, ובמיוחד האמבטיה שבכירי הר"י משתכשכים בה ומסבנים אחד את השני בסיפוק ובתחושת חשיבות עצמית מזוייפת.
מעולם לא היה הסכם רע יותר לרופאים.
אין אחד שאני מכיר שתומך בהסכם. הוא מונע את הסיכוי לשכר הוגן, דוחק את הרופאים הבכירים החוצה מבתי החולים, וגורם למתמחים לעזוב את המערכת או פשוט לחכות בכליון עיניים ליום שבו יוכלו לצאת לרפואה הפרטית.
אני מקווה שכל האחראים לתוצאה העגומה והעלובה יסתכלו על עצמם יום יום במשך תשע השנים הבאות ויתביישו בחלקם בהרס הרפואה הציבורית בארץ ובמחיקת כבודם העצמי של הרופאים.
באמת, אבל באמת, תתביישו לכם.