חדשות

הסיכון למות בבית חולים כתוצאה מהתקף לב ירד בכ-50% בעשור האחרון

כך עולה מתוצאות סקר שנערך בצרפת, ולפיו 88% מהחולים שאושפזו בשל התקף לב וקיבלו טיפול שהוגדר כאופטימלי עם שחרורם מבית החולים, שרדו לפחות 3 שנים מתום האשפוז

הסיכון למות בבית חולים לאחר התקף לב ירד בכ-50% בעשר השנים האחרונות תודות לשיפור בניהול הטיפול בשלב האקוטי, כך נמסר השבוע בכנס החברה האירופית לקרדיולוגיה (ESC) שנערך בין 27 ל-31 באוגוסט בפריס. בגוף זה חברים יותר מ-71,200 קרדיולוגים מאירופה ומהמזרח התיכון.

עוד נמסר בכנס כי רישום התרופות לחולים עם יציאתם מבית החולים השתפר אף הוא והביא לשיפור בשרידות ולירידה במספר התקפי הלב החוזרים. אחד האתגרים העומדים כיום בפני הרפואה הוא לנסות ולהביא לירידה נוספת, בטווח הארוך, בתמותה בקרב חולים שעוזבים את בית החולים עם המלצות לטיפולים רפואיים ותרופתיים אופטימליים.

פרטים אלו נמסרו על סמך תוצאות סקר צרפתי, שבו השתתפו 3,670 חולים שאושפזו עקב התקפי לב (Acute MI). המשתתפים במחקר היו במעקב של בתי החולים עשר שנים לאחר שהשתחררו מהאשפוז. המעקב אחר פחות מ-5% מהם אבד שלוש שנים מיום השחרור.

הרופאים ציינו כי לאחר שלוש שנים מתום האשפוז 88% שרדו תודות לטיפול האופטימלי שקיבלו והמעקב הרציף, לעומת 77.5% ששרדו מבין אלו שלא קיבלו את מה שהוגדר כטיפול אופטימלי (בין השאר לא קיבלו את כל התרופות שהומלצו). בהתחשב בפרופיל של כל חולה מדובר בירידה של 18% בסיכון למות בקרב החולים שקיבלו טיפול אופטימלי.

לדיווח שפורסם בכנס ה-ESC

תגיות:

קרדיולוגיה, התקף לב אקוטי, כנס החברה האירופית לקרדיולוגיה

נושאים קשורים:  חדשות,  התקף לב,  החברה האירופית לקרדיולוגיה
תגובות
רופא משפחה
03.09.2011, 16:34

ולמה כתבה זו שייכת למדור רפואת משפחה?

שלמה בכר
14.09.2011, 09:41

נא עיינו בתוצאות ACSIS 2010. הירידה בתמותה מAMI בישראל בעשור האחרון מרשימה לא פחות על מדגם ארצי ולא חלקי או מובחר