חדשות

היום: ישיבת גישור ראשונה משותפת לרופאים ולאוצר

יצחק פטרבורג, קיים אתמול פגישות נפרדות עם נציגות הר"י ועם האוצר. היום ימשכו העיצומים במערכת הבריאות

ישיבת גישור ראשונה משותפת לנציגי הר"י והאוצר בניהולו של המגשר, פרופסור יצחק פטרבורג, תתקיים היום (יום ד'). אתמול נפגש פרופ' פטרבורג, סמנכ"ל "טבע" ובעבר מנכ"ל קופ"ח כללית, בנפרד, עם נציגי הר"י ואחר כך עם האוצר ובהמשך היום עם הנהלת שירותי בריאות כללית ושמע מכל צד את טיעוניו. המגשר מוסמך לטפל בארבעה נושאים בלבד, כפי שאושר בבג"צ.

היום, ביומו ה-151 של המאבק סגורים מרפאות החוץ, המכונים והמחלקות לאשפוז יום לקבלת מטופלים מהקהילה בבתי החולים שמצפון לתל אביב, לרבות בתי החולים הכלליים, הפסיכיאטריים והגריאטריים. בתל אביב ודרומה, כולל ירושלים, יפעלו חדרי הניתוח רק לניתוחים דחופים ואונקולוגיים. כן שובתים היום רופאי הקהילה בשרותי בריאות כללית במחוז דרום, לרבות רופאי משפחה ומומחים.

הר"י דחתה אמש את האשמות הרופאים המתמחים ונציגות הרופאים הצעירים. "בעוד אנו מעדכנים את נציגי פורום הרופאים הצעירים, ואפשרנו לנציגיהם לקחת חלק בהליך הגישור" הודיעה הר"י, "שמענו כי בכוונתם לפרוש מהמשא ומתן. מדובר בהחלטה תמוהה".

עוד נמסר מהר"י כי ההתעקשות של המשך העיצומים תוך כדי המו"מ ותהליך הגישור נובע מכך ש"בתקופות שבהן לא שבתנו, האוצר משך את הזמן והפגין שאננות. העיצומים הם הדרך הלגיטימית ללחוץ על הצד השני".

מועצת הרופאים הצעירים שלדברי "הארץ" מונה כ-40 מתמחים מכל בתי החולים, תתכנס היום כדי להחליט על המשך צעדי המחאה מצידה.

"דה מרקר" מסר כי פורום רופאי בית החולים איכילוב דחה את ניסיונם של כמה רופאים שלא לקיים את ההשבתה שעליה הודיעה הר"י אתמול – והפורום קבע כי בית החולים ישבות בהתאם להוראות המפורטות שקיבלה ההסתדרות הרפואית.

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת הרופאים,  גישור,  פרופסור יצחק פטרבורג,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות