חדשות

בג"ץ: לא יוקדם הדיון בעתירה נגד הרופאים

למרות בקשת המדינה, הדיון יתקיים ביום שני הקרוב. בינתיים נמשכים העיצומים ולמתמחים יש דרישות חדשות

מאבק הרופאים נכנס היום (יום ה') ליומו ה-145 כאשר במערכת הבריאות הציבורית מושבתים מרפאות החוץ, המכונים ומרפאות לאשפוז יום. כמו כן סגורים בתי החולים הפסיכיאטריים והגריאטריים לחולים חיצוניים. בחדרי הניתוח מתבצעים רק ניתוחים דחופים ואונקולוגיים. מרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית במחוזות: צפון, מרכז, ירושלים ותל-אביב – סגורות.

אמש דחה בג"ץ את הפניות הבהולות של המדינה ושירותי בריאות כללית להקדים את מועד הדיון בעתירה והותיר את המועד המקורי על כנו, יום שני הקרוב בשעה 14:00. בהחלטתה קבעה נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, כי אינה מוצאת סיבה ראויה להקדים את הדיון ועד אז יימשך המו"מ האינטנסיבי בין הר"י לאוצר.

אמש כינס מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו, את מנהלי בתי החולים הממשלתיים והדגיש בפניהם כי על משרד הבריאות לדאוג להמשך תפקודה התקין של מערכת הבריאות. פרופסור גמזו קרא למנהלי בתי החולים להסביר לרופאים את משמעות ההישגים שהשיגו עד כה במו"מ שיביאו לשדרוג משמעותי במערכת הבריאות. כמו כן, מסר כי יש להמשיך את המו"מ בהיגיון ובאחריות.

פרופסור גמזו אמר עוד כי מסתמנת מגמת התלהמות בסגנון הפעולה של המתמחים, שאיננה מגובה בהכרה מספקת של מבנה מערכת הבריאות ועלולה לגרום נזק. הוא קרא לציבור הרופאים לנהוג באחריות ולכבד את שליחותם המקצועית, גם כשהם מעלים את תביעותיהם.

"הארץ" דיווח כי המתמחים הודיעו כי הם דורשים להפעיל בתשלום שירותי רפואה שניתנים כיום בידי הביטוחים המשלימים, לרבות בחירת רופא, בבתי החולים הציבוריים. נציגיהם מסרו שמתן השירותים הללו בבתי חולים ציבוריים יוזיל את עלותם. זו דרישה חדשה שלא הופיעה קודם לכן ברשימת דרישות המתמחים. המתמחים ציינו שמטרת הדרישות היא למנוע כפל תשתיות שמחייב את הרופאים לעבוד במקביל בכמה מקומות. האוצר מתנגד לכל תוכנית שתכניס לבתי החולים הציבוריים שירותי רפואה פרטית בתשלום.

"דה מרקר" מדווח כי מנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס, הזהיר כי צעדי המתמחים יותירו צלקות כאשר הסכסוך יסתיים.

נושאים קשורים:  חדשות,  עיצומים,  שביתת הרופאים,  אלי דפס,  שירותי בריאות כללית,  פרופסור רוני גמזו,  משרד הבריאות,  מחאת המתמחים,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות
פרופ''ח זאב בלומנפלד
11.08.2011, 18:05

מאת פרופ''ח זאב בלומנפלד:

אם לדעת האוצר השר"פ כל כך גרוע ולא מוסרי, מדוע הוא קיים וממשיך בבתי החולים בירושלים? אם הוא טוב לירושלים, מדוע אינו טוב לשאר בתי החולים בארץ?
Zeev Blumenfeld,M.D.

Associate Professor

Director, Reproductive Endocrinology

Dept. OB/GYN, Rambam Med.Ctr

Rappaport Institute,

Technion-Faculty of Medicine

Haifa,Israel.31096

Tel:972-4-8542577 ; Fax:972-4-8543243

[email protected]

[email protected]