היריון

פרנטל לפני ההיריון ובמהלכו והסיכון לאוטיזם בילדים

מהמחקר עולה כי נטילת פרנטל לפני ההיריון מקטינה את הסיכוי לאוטיזם

08.08.2011, 12:49

הסיבות לאוטיזם אינן ידועות עדיין. לא קיימים מספיק דיווחים על הקשר בין מרכיבי תזונה אימהית לאוטיזם ועל השפעתם של מרכיבים אלו על וריאנטים גנטיים.

פרנטל (אילוסטרציה)

פרנטל (אילוסטרציה)

מחקר זה בדק את גורמי הסיכון הגנטיים והסביבתיים לאוטיזם בילדים. סה"כ נכללו במחקר 288 ילדים בני 60-24 חודשים שאובחנו כאוטיסטים, 144 ילדים אשר נמצאו בספקטרום האוטיסטי ו-278 בעלי התפתחות תקינה. החוקרים העריכו את הקשר שבין אוטיזם לבין נטילת ויטמינים על-ידי האם לפני ההיריון ובמהלכו.

נוסף לכך בדקו החוקרים את השפעת האינטראקציה עם וריאנטים גנטיים שקשורים ל"מטבוליזם של פחמן אחד" ונישאים אצל האם או אצל הילד.

נמצא כי אמהות לילדים הסובלים מאוטיזם נטלו פחות פרנטל במהלך 3 החודשים לפני ההיריון או במהלך החודש הראשון להיריון, בהשוואה לאמהות לילדים בעלי התפתחות תקינה (OR=0.62) – נטילת פרנטל בתקופה זו הורידה את הסבירות לאוטיזם ב-38%. כמו כן, הסיכון לאוטיזם גדל פי 7 בקרב ילדים עם גנוטיפ COMT אשר אמותיהם לא נטלו פרנטל לפני ההיריון. סיכון גבוה יותר נצפה גם בילדים לאמהות שלהן וריאנטים גנטיים ואשר לא דיווחו על נטילת פרנטל.

מסקנת המחקר היא כי נטילת פרנטל עוד לפני ההיריון יכולה להוריד את הסיכון לאוטיזם בילדים, במיוחד בקרב אמהות וילדים עם חשש גנטי לאוטיזם.

מקור:

Prenatal Vitamins, One-carbon Metabolism Gene Variants, and Risk for Autism. Rebecca J. Schmidt et al., Epidemiology, 2011 Jul;22(4):476-85

נושאים קשורים:  היריון,  אוטיזם,  סיכון לאוטיזם,  מחקרים
תגובות