חדשות

ד"ר אידלמן התאושש: "אני מרגיש בסדר גמור. לא נפסיק עד שנביא הסכם"

יו"ר הר"י שחש ברע סרב להתפנות לבית חולים ועבר לאוהל מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים. "לא נפסיק עד שנביא הסכם"

יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, שחש ברעביום שישי בצהרים - לאחר שהשלים את צעדת ארבעת הימים שלו לירושלים והתמקם במאהל המחאה של הרופאים מול בית ראש הממשלה – התאושש. הבוקר אמר ל"קול ישראל", כשהוא מוקף בעשרות אנשים שבאו לעודד את הרופאים במאבקם: "אני בסדר גמור. מרגיש בטוב. סירבתי להתפנות לבית החולים וגם לקבל עירוי המכיל חומרים מזינים, אבל שינתי את הרכב המים שאני שותה והוספתי מלחים".

מאהל המחאה בירושלים (צילום: נעם וינד)

מאהל המחאה בירושלים (צילום: נעם וינד)

עוד אמר כי איננו מבקש פגישה או שיחה טלפונית מראש הממשלה אלא רק שיתערב על מנת להשקיע את שדרוש למערכת הבריאות הציבורית בישראל ויגשר על הפערים שקיימים כיום בין דרישות הרופאים לבין נכונות האוצר להשקיע במערכת הבריאות הקורסת.

ד"ר אידלמן הודיע כי בדעתו להמשיך בשביתת הרעב בה פתח בתחילת השבוע שעבר. על מה שקרה ביום שישי בצהריים אמר ד"ר אידלמן: "לא הצלחתי לקום מהמיטה באוהל במשך כשעתיים. נתקפתי סחרחורת.  התקשיתי לעמוד על הרגליים. זה שילוב של החום הכבד ששרר לאורך הדרך לירושלים, המאמץ הפיזי הלא מבוטל שנדרש לצעדה שהחלה ביום ב', וכמובן שביתת הרעב. מיד הבנתי שמדובר בשינוי שחל ברמת המלחים בדם".

מאהל המחאה בירושלים (צילום: נעם וינד)

מבט ממאהל המחאה בירושלים (צילום: נעם וינד)

רופאים מ"הדסה" עין-כרם ששמעו כי חש ברע הגיעו למקום כדי לערוך לו בדיקות דם. אידלמן הוסיף: "האבחנה הרפואית היא שיש לי הרבה כוחות. מה שחיזק אותנו לאורך כל הדרך היא התמיכה הבלתי רגילה מכל אחד שפגשנו בדרך. האנשים מאוחדים סביב הצורך הקיומי לשפר את הרפואה".

קודם לכן, בהגיעו למתחם בית ראש הממשלה, אמר יו"ר הר"י: "סיימנו את הצעדה ולא סיימנו את המאבק. אנחנו ממשיכים להיאבק על עתיד הרפואה על מנת להציל את המערכת הקורסת כל יום - עד שנביא לשינוי משמעותי. לא נפסיק עד שנביא הסכם שיאפשר לרפואה להתקדם ולרופאים להתקיים".

במאהל הרופאים בירושלים שוהה ד"ר אידלמן באוהל ממוזג, שבו מיטה, כרית ושמיכה. כ-100 רופאים ומתמחים הצטרפו אליו. במאהל הוצבה אלונקה עליה נכתב: "ביבי, שים כתף". המפגינים ציינו כי הם מתכוונים לשהות במקום עד שכל דרישותיהם ייענו. "שום דבר לא יעצור את הרפואה הישראלית", אמרו.

מחר, יום א', צפוי להתחדש המו"מ עם האוצר כשבמקביל, יושבתו כל בתי החולים הציבוריים ברחבי הארץ שימשיכו לעבוד רק במתכונת שבת. בגן הוורדים בירושלים תתקיים הפגנת מחאה גדולה, אליה אמורים להגיע מאות רופאים מכל רחבי הארץ. ח"כ עמיר פרץ, דיווח NRG-מעריב הבוקר, הודיע שיגיע למאהל הרופאים היום ב-5 אחה"צ, להביע תמיכה ועידוד במאבק הרופאים.

במאהלי המחאה הרבים שהוקמו במקומות שונים ברחבי הארץ התמקמו בסוף השבוע גם רופאים צעירים. אחד הסטאז'רים המוחים בתל אביב, אמר כי "גל המחאה, הסוחף עתה את כל  ערי הארץ, הוא גם הזדמנות לאחד כוחות בין עוד גורמים המוחים עתה, לשם תיקון עוולות רבות ושונות ולמען צדק חברתי למעמד הביניים בישראל".

בתוך כך, עו"ד דוד פורר ממשרד גרוס-קלינהנדלר-חוזק-הלוי-גרינברג הגיש ביום חמישי עתירה לבג"צ להורות לראש הממשלה להתערב אישית במשבר בהיותו פורמאלית גם שר הבריאות.

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת הרופאים,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות