חדשות

פגישה נוספת עם האוצר הסתיימה ללא תוצאות. מאות רופאים מצטרפים לצעדה

ד"ר אידלמן: "הצום והצעדה הממושכת בדרך לירושלים לא משפיעים על יכולותיי בניהול נחוש של המו"מ עם האוצר".

גם פגישת המשא ומתן של נציגי הר"י עם האוצר שנערכה היום (ד') בצהריים בירושלים הסתיימה ללא תוצאות. יושב ראש ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן - שהגיע לפגישה מנקודת העצירה להפסקת הצהריים שלו בצעדת המחאה - אמר לכתבים כי "הצום והצעדה הממושכת בדרך העולה לירושלים, לא משפיעים על יכולותיי להמשיך בניהול הנחוש והאיתן של דיוני המו"מ עם האוצר. אלא שגם היום לא חלה התקדמות. אנחנו מקווים שיחול שינוי במצב בימים הקרובים".

מאות רופאים מבתי חולים מכל רחבי הארץ הצטרפו הבוקר לצעדה של ד"ר אידלמן. הפגנות מחאה מקומיות מתקיימות במהלך כל היום ליד בתי חולים רבים.

ד"ר זאב פלדמן, חבר מזכירות הר"י  אמר: "אנחנו מרגישים בשטח את שיעור התמיכה הגדול של הציבור. רואים זאת בסקרים – והעידוד מגיע גם מהחולים וגם מהקהל הרחב".

לאתר דה-מרקר" הוסיף ד"ר פלדמן:  "זו תחושה מתסכלת שאחרי 130 יום של מאבק ו-114 ימי עיצומים, ראש הממשלה נתניהו אפילו לא מקדיש לנו מסיבת עיתונאים אחת - אלא מסתפק בלענות תשובה קצרה לשאלה של עיתונאי במסיבת עיתונאים על נושא הדיור.

"הגיע הזמן שייכנס לעובי הקורה, יבין את הבעיות, יחריג את זה מכל השפעות הרוחב ויגדיר זאת כמשימה לאומית. למרות שלא רק הממשלה שלו אחראית להזנחה, אבל היום הוא זה שצריך לתת מענה להזנחה רבת השנים".

בתשובה לשאלה אחרת אמר ד"ר פלדמן: "לא הגדלנו את הדרישות שלנו. המדינה הקצתה מראש להסכם רק 250 מיליון שקל לשנה. להערכתנו כדי לעשות את השינוי האמיתי, כך שרופאים בכירים יישארו אחר הצהריים בבתי החולים ותהיה הקלה על המתמחים, דרושים יותר משאבים. אלא שזו החלטה של סדרי עדיפויות. כמו שהממשלה החליטה אתמול להפסיק להרוויח כסף ממכירת קרקעות היא יכולה להשקיע יותר משאבים בבריאות.

"הנושא של התקינה הוא רק עניין של הקצאת משאבים. בעוד שנתיים יצטרפו עוד 220 בוגרים לשנה מבתי הספר לרפואה בארץ. צריך ליצור להם מקומות להתמחות ולסטאז'. בלי התקנים האלה זה לא יקרה. לכן הדרישה ל- 1,000 תקנים איננה קפריזה".

"לתת 250 מיליון שקל לשנה מבלי לקבל את התועלת האמיתית - זה פספוס גדול. אנחנו עניים מדי בשביל לקנות דברים זולים. מנסים לחסוך ובסוף צריך לכבות שריפות. ביבי צריך לקבל החלטה אסטרטגית ולהשקיע יותר במערכת הציבורית ואי אפשר לעשות את זה בזול", אמר ד"ר פלדמן.

נושאים קשורים:  חדשות,  ד''ר זאב פלדמן,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות