חדשות

ד"ר אידלמן: הפגישה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה לא הועילה בדבר

יו"ר הר"י ממשיך בצעדת המחאה לירושלים. משרד האוצר הודיע כי נציגיו חוזרים למו"מ מיידי עם הרופאים

יושב ראש ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן נפגש היום (יום ג') בצהריים עם מנהל משרד ראש הממשלה אייל גבאי. כשיצא מהפגישה, אמר ל"קול ישראל": "הפגישה לא הועילה בשום דבר. לא הייתה בה התקדמות, לא שמענו שום דבר חדש – והפערים בינינו לבין האוצר רק העמיקו".

ד"ר אידלמן, הספיק הבוקר, יחד עם בכירי הר"י, להשלים את הקטע השני בצעדת המחאה ולצעוד מכפר חב"ד דרך בית החולים אסף הרופא, שם התקבל על-ידי עשרות רופאים בקריאות תמיכה ועידוד. מאסף הרופא המשיך ד"ר אידלמן לצעוד עד לנקודת העצירה שנקבעה מראש, ומשם הוסע לירושלים. לאחר הפגישה, חזר ד"ר אידלמן, שכזכור גם שובת רעב, לנקודת העצירה במסלול הצעדה, כדי להמשיך לקטע הבא – לחניית הלילה השנייה שלו.

צעדת המחאה (צילום: נעם וינד)

צעדת המחאה (צילום: נעם וינד)

בהתייחסו למהלך בו נקטו עשרות רופאים מתמחים וצעירים ברחבי הארץ, שהחתימו אמש והבוקר את מכתבי ההתפטרות שלהם (ומסרו להפקדה בנאמנות) - אף זאת כצעד מחאה מצידם – אמר ד"ר אידלמן: "אינני ממליץ בעת הזאת לרופאים הצעירים על הצעד הזה. בשלב זה נראה כי הוא לא יקדם את הפתרון לסכסוך".

בתוך כך הודיע משרד האוצר כי נציגיו חוזרים למו"מ מיידי עם הרופאים.

במסיבת העיתונאים שערך ראש הממשלה בנימין נתניהו היום לפני הצהריים על תוכניתו לפתרון משבר הדיור, הוא נשאל גם על המשבר במערכת הבריאות ועל הפגישה שנקבעה לד"ר אידלמן במשרדו, ומדוע לא ייפגש עמו. נתניהו השיב כי הוא צפוי להתעדכן בפרטי הפגישה, ואז יחליט מה לעשות.

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת הרופאים,  אייל גבאי,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות