חדשות

יו"ר הר"י הודיע: פתחתי בשביתת רעב

מאז תחילת המשבר קוראים הרופאים להתערבותו של ראש הממשלה, המשמש גם כשר הבריאות

ד"ר ליאוניד אידלמן (צילום: יונתן בלום)

ד"ר ליאוניד אידלמן (צילום: יונתן בלום)

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, הודיע בצהריים (יום ב') כי הוא פתח בשביתת רעב, שתימשך עד שראש הממשלה בנימין נתניהו יתערב במשבר.

ההודעה הדרמטית של ד"ר אידלמן נמסרה במסיבת עיתונאים דחופה שזומנה במשרדי הר"י ברמת גן. אידלמן הודיע כי הוא דורש שנתניהו יתערב וישים קץ למשבר באופן מיידי כדי לשפר את תנאי העבודה וההשתכרות של הרופאים בישראל.

"אנחנו הרופאים עומדים מדי יום לצד החולים ועושים הכול כדי לסייע להם וגם כדי להציל את הרפואה ואת הבריאות בישראל. מר נתניהו - תן לנו את הכלים לעזור לחולים", אמר. ד"ר אידלמן ציין כי לקח חופשה מעבודתו ואמר שהחלטתו לשבות רעב היא החלטה פרטית, וביקש שעמיתיו לא יצטרפו אליו.

עוד אמר אידלמן: "בידך החלטה אחת פשוטה, אסון או פתרון. לאן נעלמת, אדוני שר הבריאות וראש הממשלה, בנימין נתניהו? תסתכל היום בעיני החולים, הרופאים, המתמחים, הבכירים, ותישא בכובד האחריות. תעשה את המעשה הנכון. באחריותך להציל את מערכת הבריאות הקורסת, לא היום, לא מחר, לא מחרתיים. רק עכשיו".

לדברי אידלמן, הבעיות במערכת הבריאות נמשכות שנים. "אבל במשמרת שלך, אדוני ראש הממשלה, הגיעו מים עד נפש, במשמרת שלך הקטסטרופה מעבר לפינה".

ד"ר אידלמן פירט את הצעדים הנדרשים: "תוספת מיידית של אלף תקנים לרופאים, הפחתת מספר תורנויות של המתמחים, טיפול מיידי במקצועות במצוקה שבקרוב לא ייראו בהם רופאים, משיכת רופאים לפריפריה, משיכת צעירים למקצוע הרפואה באמצעות שיפור התנאים ותוספת שכר משמעותית ומיידית של 50 אחוזים לשכר השעה של הרופא".

קודם לכן מסר קול ישראל כי ד"ר אידלמן זומן לפגישה מחר אצל ראש הממשלה, בה ישתתפו הממונה על השכר באוצר, אילן לווין, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי.

בהמשך להודעה הדרמטית, תתקיים היום צעדה של מאות רופאים, לכיוון משרד ראש הממשלה.

מזה שבועות קוראים ההסתדרות הרפואית והרופאים לראש הממשלה, המתפקד גם כשר הבריאות, להתערב במשבר, הנמצא ביומו ה-112, כדי להביא לסיומו.

עוד נמסר כי שר הפנים אלי ישי שיגר הבוקר מכתב דחוף לראש הממשלה ותבע ממנו להתערב מיד כדי לסיים את המשבר, "משום שמדובר בפיקוח נפש". השר הציע להקים ועדת שרים שתנהל מו"מ מרתוני עם הרופאים והמתמחים.

נושאים קשורים:  חדשות,  מערכת הבריאות הציבורית,  שביתת הרופאים,  ראש הממשלה בנימין נתניהו,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
בלה -רופאה פסיכיאורית
25.07.2011, 17:15

מצב משפיל, דר' אידלמן צריך לפתוח בשביתת רעב כדי להגיע לפגישה עם ראש ממשלה,כדי לקבל קצת צומת לב!

בנצי
25.07.2011, 17:49

ביבי מתפקד כשר הבריאות בדיוק כמו שהוא מתפקד כראש הממשלה. גורנישט מיט גורנישט.

יהושוע
25.07.2011, 18:48

תוספת של 50% לשכר של 26 ש"ח ברוטו? על זה המאבק?! תשיג לנו שכר נטו כמו של עובדי חשמל/ מקורות/ הנמלים! תן למתמחים לחתום על שעון נוכחות ולזכות בתגמול ראוי לשעות הנוספות אותן הם עושים מידי יום ביומו. תשיג למתמחים החזר מלא מרשויות המס עבור הוצאות של ספרות ומדיה מקצועית, קניית עזרים כמו סטטוסקופ וכיו"ב, השתתפות בכנסים בארץ ובחו"ל כולל אש"ל, הוצאות על ארוחת צהריים בעבודה ועבור ארוחות ערב+בוקר לתורנים. הכרה לצורכי מס בהוצאות רכב ודלק בעת הגשת דו"ח שנתי. הפחתה נוספת במס הכנסה בגין מקצוע מועדף. משכורת שוות ערך לממוצע השכר הרגיל ומספר תורנויות ב-6 החודשים הקודמים לימי מילואים ובעת החופש למבחני שלב א' ושלב ב'.

גד - רופא נשים
26.07.2011, 10:14

דר אידלמן - כל הכבוד - מחזק את ידך
לדעתי יש להגיש בג"צ נגד המדינה - איך היא מאפשרת לרופאים לעבוד 26-28 שעות רצוף , כשהאחריות לחיי אדם על כתפיהם כולל חשיפה לתביעות משפטיות על רשלנות , ומאידך לא מאפשרת ואפילו מענישה נהגים העובדים מעל 8 שעות רצוף