חדשות

בית הדין: אין צווי מניעה ואין בוררות

בית הדין הארצי לעבודה דחה את כל דרישות המדינה בהליך הערעור וקבע כי "עיצומי הרופאים מידתיים". היום: שביתה בכל בתי החולים

112

בשעה 3:45 לפנות בוקר (יום ב') ולאחר 18 שעות של דיון מרתוני בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, דחה הרכב של שלושה דיינים, שבראשו נשיאת בית הדין, השופטת נילי ארד, את דרישת המדינה להוציא צווי מניעה נגד הרופאים. כמו כן דחו השופטים את הדרישה לכפות על הרופאים הליך בוררות מול נציגי המדינה.

"שביתת הרופאים מידתית ואיננה מצריכה צווים וגם אין מקום לכפות בוררות", פסקה השופטת ארד.
יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, הגיב על ההחלטה: "אנחנו מרוצים מכך שגם בית הדין הארצי לעבודה הכיר בעובדה שצעדינו נכונים ומידתיים ושמאבק הרופאים צודק".

ד"ר אידלמן שב וקרא לראש הממשלה, "להתערב מיד, כדי לסייע בגיבוש רפורמה אמיתית עבור מערכת הבריאות הציבורית שכל כך זקוקה לה".

במהלך הדיון הודיעה ההסתדרות הרפואית על שביתה כללית היום בבתי החולים הציבוריים ורק טיפולים וניתוחים דחופים ומצילי חיים יתקיימו.

בית הדין קבע עוד כי הר"י מייצגת כראוי גם את הרופאים המתמחים והם אינם יכולים, מבחינה משפטית, להיות מיוצגים בנפרד. בעקבות זאת הודיעו נציגי המתמחים שיתמכו בהר"י וביו"ר.

היועץ המשפטי של האוצר סירב להגיב על פסיקת בית הדין. הנהגת הר"י תקיים תדרוך לתקשורת. בתוך כך, אושרה מתכונת העיצומים לשבוע הקרוב. מחר (יום ג') יתקיימו בבתי החולים רק ניתוחים דחופים וניתוחים אונקולוגיים. כל מרפאות החוץ, מכונים ואשפוז יום יעבדו. מחרתיים (יום ד') ישבתו מרפאות החוץ, מרפאות אשפוז יום והמכונים בבתי החולים, כל חדרי הניתוחים וכל השירותים לחולים מאושפזים יעבדו כסדרם. ביום ה' יתבצעו רק ניתוחים דחופים וניתוחים אונקולוגיים.

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת הרופאים,  בית הדין לעבודה,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות