חדשות

שני רופאים בכירים מרמב"ם הרצו בכנסים בינלאומיים בארה"ב

ד"ר מוסקונה הרצה על תיקון ניתוחי-אף כושלים ופרופסור קרניאלי הציג תוצאות מחקר מבטיח בתחום הסוכרת והשמנת היתר

שני רופאים בכירים מהמרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, הרצו בכנסים בינלאומיים בתחומי התמחותם בארה"ב.
ד"ר רוני מוסקונה, בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית, היה הישראלי היחיד שהוזמן להרצות בכנס היוקרתי השנתי של איגוד המנתחים הפלסטיים בארה"ב, ה-VEGAS COSMETIC SURGERY, שהתקיים בלאס- וגאס.

ד"ר רוני מוסקונה (צילום: יח"צ רמב"ם)

ד"ר רוני מוסקונה (צילום: יח"צ רמב"ם)

בהרצאה סקר ד"ר מוסקונה את ניסיונו בניתוחי אף (למעלה מ- 10,000) והתמקד בטכניקות המיוחדות להגיע לתוצאה הטבעית ביותר בניתוחי אף. כן עסקה הרצאתו בקושי לתקן ניתוחי אף כושלים שעשו רופאים אחרים. הוא הציג תמונות של תיקוני אף והדגיש כי ניתן לתקן כמעט הכול.

פרופסור אדי קרניאלי, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם, היה מרצה אורח בכנס השנתי של האגודה האמריקנית לסוכרת (American Diabetes Association), שהתקיים בסן דייגו, קליפורניה. לקחו בו חלק כ-17 אלף חוקרים ורופאים מכל העולם.

הרצאתו של פרופסור קרניאלי עסקה בתפקידו של חלבון מיטוכונדריאלי חדש בבקרת משק הסוכרים ובפעילות האינסולין. החלבון זוהה במחקר משותף של ד"ר מיכל ארמוני, ד"ר חוה הראל ופרופסור קרניאלי, מהמכון האנדוקרינולוגי ברמב"ם. הוברר שהוא גורם להפרעה בפעילות האינסולין עקב ירידה בכמות נשאי הסוכר GLUT4 בתוך התא והפרעה בתנועתם בתא.

פרופסור אדי קרניאלי (צילום: באדיבות דוברות רמבם)

פרופסור אדי קרניאלי (צילום: באדיבות דוברות רמבם)

בשיתוף עם פרופסור ג'ף פסין מ- Albert Einstein College of Medicine מניו יורק, הצליחו החוקרים להוכיח לראשונה, בעכברים שחסרו את הגן לחלבון הזה, שהם מוגנים מהשמנת יתר וסוכרת, למרות צריכת מזון עתיר שומן.

תוצאות המחקר מצביעות על החלבון GLUt4 כבעל פוטנציאל עתידי לפיתוח תרופות חדשות לטיפול בסוכרת והשמנת יתר. פרופסור קרניאלי הדגיש כי הצגת המחקר בכנס בינלאומי כה חשוב, מהווה הישג משמעותי לקבוצת המחקר של המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם של רמב"ם והפקולטה לרפואה בטכניון.

נושאים קשורים:  חדשות,  אנדוקרינולוגיה,  השמנת יתר,  כירורגיה פלסטית,  מטבוליזם,  רוני מוסקונה,  פרופסור אדי קרניאלי,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות