חדשות

ד"ר אידלמן למתמחים: "לא אחתום על ההסכם עם האוצר במתווה הנוכחי"

המו"מ עם האוצר יתחדש מחר (יום ו') אבל האוצר הודיע כי נוכח ההתפתחויות הלילה יחתור להעביר את הסכסוך לבוררות

יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן,  הבטיח הערב (יום ה') לרופאים המתמחים, שלא יחתום על ההסכם עם האוצר במתווה הנוכחי. בפגישה שנערכה במשרדי ההסתדרות הרפואית ברמת-גן השתתפו נציגיהם של המתמחים מבתי חולים רבים מכל הארץ. ד"ר אידלמן הציג את מתווה ההסכם ואמר כי להר"י לא הייתה כוונה לחתום עליו. הוא הדגיש כי הנושא כולו עדיין נתון למשא ומתן. משתתפי הפגישה הציגו לד"ר אידלמן רעיונות שונים בקשר להמשך המו"מ והמאבק.

בפגישה הובע רצון מצד המתמחים לשתף פעולה עם ההסתדרות הרפואית, תוך שמירה על הדרישה ל-1,000 תקנים שיוכנסו מיד למערכת. ד"ר אידלמן השיב שזו גם דרישת ההסתדרות הרפואית כיום.

אחרי הפגישה עם המתמחים התקיימה ישיבת הוועד המרכזי של הר"י. נמסר כי נשקלת הצעה לצרף לצוות המשא ומתן עם האוצר גם נציגות של המתמחים, החברים בוועד המרכזי.

יו"ר עמותת המתמחים, ד"ר יונה וייסבוך, אמר בתגובה להתפתחויות: "אנחנו מרוצים וממשיכים לעמוד על דרישתנו לתוספת מיידית של 1000 תקנים למערכת הרפואה הציבורית - לטובת הציבור. האינטרס שלנו ושל ההסתדרות הרפואית משותף. נמשיך במאבק שלנו כדי להגיע להסכם טוב יותר."

מחר, יום ו', יתחדשו המגעים בין ההסתדרות הרפואית לאוצר. נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, הורתה להגיע להסכמות עד יום ראשון. משרד האוצר הגיב על ההתפתחות הזאת, והוציא הודעה לפיה לאור דבריו של ד"ר אידלמן הערב, יחתור להליך בוררות.

בתוך כך, מחר, יום ו' ב- 10:00 בבוקר, מתכננת התאחדות  הסטודנטים לרפואה בישראל הפגנת ענק ליד בית החולים איכילוב כמחאה על החלטת בית הדין לעבודה על הוצאת צווי מניעה. "צעד שיש בו כדי לכבול את ידי המתמחים כדי שיפסיקו את מאבקם", נאמר בהודעה שהועברה לכלי התקשורת מטעם האגודה.

"מחאת המתמחים", נאמר עוד בהודעה, "נבעה אך ורק מדאגה עמוקה למצבה של מערכת הבריאות בישראל ומרצון עז לתקן את המעוות בה. אנו דורשים מממשלת ישראל, ממשרד האוצר וממשרד הבריאות לקחת אחריות על מצבה של מערכת הבריאות בישראל, ולא להותיר אותה לגווע מתחלואיה הרבים. מחאת הרופאים הצעירים והמתמחים היא מחאה לגיטימית ואמיתית, הנובעת מהאהבה למקצוע, מתוך אחריות ותסכול רב. דרך ההתמודדות של המדינה עם תחושות אלו באמצעות סתימת פיות והוצאת צווי מניעה למתמחים, אינה מקובלת עלינו. לא נשתוק עד שיימצא פיתרון שיציל את הרפואה בישראל" לשון ההודעה.

נושאים קשורים:  חדשות,  מתמחים,  שביתת הרופאים,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות