חדשות

פרסום ראשון: שוב אלימות במחלקת המיון ברמב"ם

פעמיים בתוך שבוע באותו מקום, ו-48 שעות לאחר שעברה בוועדת הכנסת הצעת חוק לקריאה שנייה ושלישית לעניין האלימות בבתי חולים בישראל – זה קרה שוב (צפו בוידיאו)

מקרה אלימות נוסף בחדר המיון ברמב"ם בחיפה: העומס המתמשך על מחלקת המיון ברמב"ם מתחיל לתת אותותיו. אתמול (יום ג') אחרי הצהריים אירע מקרה נוסף, במהלכו נפצע מאבטח בית החולים בגבו ונזקק לטיפול רפואי.

התקרית התרחשה 48 שעות לאחר שבכנסת עברה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק חדשה, למניעת אלימות נגד רופאים.

דוברות המרכז הרפואי רמב"ם מסרה כי התקרית התרחשה כאשר מטופלת ובעלה חזרו למיון לאחר שקיבלו טיפול ודרשו להשתחרר באופן מיידי. השניים התפרצו למשרדו של הרופא במקום ודרשו להתקבל אצלו לפני חולים אחרים שהמתינו בתור. הרופא שהרגיש מאוים מהתנהגותם, לחץ על לחצן המצוקה והזעיק את אנשי הביטחון של בית החולים. לפני ההתפרצות לחדר הרופא צעקה המטופלת על מזכירה במיון וגם לשם הוזעקו שני מאבטחים.

כשהגיעו המאבטחים אל חדר הרופא הבעל עקף את שולחן הרופא והתקרב אליו באופן מאיים. המאבטחים אחזו בבעל ומנעו ממנו להתקרב אל הרופא, אך הוא את אחד המאבטחים, שנפגע בגבו ממיטה שהיתה בחדר. בזמן שהמאבטחים אחזו בבעל, האשה החלה להשתולל בחדר טיפולים.

לאחר שהמאבטחים השתלטו על בני הזוג, נעצר הבעל על-ידי שוטר ביית החולים ונאזק בידיו. האשה עוכבה לחקירה. השניים הועברו לתחנת המשטרה. המאבטח נזקק לטיפול רפואי וטרם שב לעבודתו.

בסרטונים הבאים (באדיבות דוברות רמב"ם) רואים את המאבטחים מגיעים לאירוע, את התוקף מובל אל נק' המשטרה ואת המאבטח הפצוע נלקח על מיטה לטיפול:
http://www.youtube.com/watch?v=isowULW3qGQ
http://www.youtube.com/watch?v=7fvxCqOjD1E
http://www.youtube.com/watch?v=UVRONafKtnQ

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות,  אלימות נגד רופאים,  אלימות בבתי חולים,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות