חדשות

הצעת החוק נגד אלימות כלפי רופאים אושרה לקריאה שנייה ושלישית

על פי הצעת החוק, מנהל מוסד רפואי יוכל למנוע כניסת מתפרעים לשטחו. רופאים שהשתתפו בדיון בוועדת העבודה והבריאות בכנסת אמרו שיש להרחיב את הצעת החוק כך שניתן יהיה להרחיק מתפרעים ללא אזהרה

 ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד), אישרה אתמול (יום ב') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת אלכס מילר, אנסטסיה מיכאלי ודוד רותם (ישראל ביתנו), למניעת אלימות נגד רופאים.

על פי הצעת החוק שיזמה הר"י, לפיה מנהל מוסד רפואי יוכל למנוע ממבקר או מלווה שנקט אלימות פיזית או מילולית כלפי איש צוות, מלהיכנס למוסד. המנהל יזהיר את המתפרע בכתב, שאם יחזור בתקופה של שנה על מעשיו, תימנע כניסתו למוסד הרפואי, אך לא כניסה לצורך טיפול רפואי.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ, בירך על אישור החוק: "זהו הישג ראשון במערכה נגד אלימות בבתי החולים ובמוסדות הרפואיים. לא ניתן לאיים על אלה שמלאכתם קודש". ח"כ מילר אמר כי "מקרי האלימות נגד רופאים ומטפלים היא תופעה מדאיגה ומכוערת שמימדיה מתרחבים. הצעת החוק תגרום לאנשים לחשוב פעמיים".

בדיון נכחו ד"ר יחיאל ארקין וד"ר קטלינה מרקוביץ', רופאים בקהילה, שטענו כי הצעת החוק איננה מתאימה למוסדות רפואיים בקהילה, וכי יש להרחיבה כך שהרחקת המתפרעים תהיה מיידית ללא אזהרה, ותכלול סנקציות.

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות נגד רופאים,  הצעת חוק,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות