הודעות רשמיות

תוצאות משאל בנוגע לשתי הצעות חדשות - יולי 2011

ההצעות: שינוי תוכנית ההתמחות ברפואה גרעינית | שינוי שם האיגוד

17.07.2011, 13:11

לאחרונה נדונו בקרב חברי האיגוד שתי הצעות חדשות. להלן פרוט ההצעות ותוצאות המשאל שנערך בקרב חברי האיגוד עבור כל הצעה:

הצעה 1

שינוי תוכנית ההתמחות ברפואה גרעינית כדלקמן: במקום שנה רוטציה ברדיולוגיה כפי שמקובל כיום תהיה רוטציית חובה של חצי שנה במכון עם PET/CT (המוקדשת רק ל PET/CT ) ורוטציה של חצי שנה ברנטגן. השאר ללא שינוי (שנתיים וחצי במחלקת האם, חצי שנה מדעי יסוד, שלושה חודשים רוטציה קלינית חובה (פנימית או ילדים) 3 חודשים אלקטיב.
הרציונל מאחורי הצעה זו הוא שבבחינות שלב ב שנערכו בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שרמת הידע והשליטה בבדיקות PET/CT של נבחנים שביצעו התמחות במכון ללא PET/CT היתה בלתי מספקת. הרוטציות שהם ביצעו במכונים עם PET/CT (על חשבון הזמן במחלקת האם) לא היו מספיק מסודרות, מובנות ומחייבות ובשל כך נפגמה הכשרתם.
רוטציית חובה של שישה חודשים ב PET/CT המוקדשת רק לבדיקה זו, אמורה לשפר את ההכשרה, ותחזק את הידע גם בתחום ה PET וגם בקריאת ה CT . יתרה מכך זמן זה לא יבוא על חשבון מחלקת האם. חצי שנה נוספת ברנטגן המוקדשת רק ל CT ו MRI תחזק ותבסס את הידע בתחומים אלו.

להצעה זו התקבלו תשובות מ -26 חברי איגוד מתוך 60.

התשובות התקבלו מחברים בבתי החולים הבאים: העמק, כרמל, השרון, שיבא, נהריה, איכילוב, וולפסון, בילינסון, רמב"ם, הלל יפה, ברזילי, מאיר, אסף הרופא, הדסה , קפלן, סורוקה, שניידר
לא התקבלו תשובות מבני ציון, רבקה זיו ושערי צדק.

תוצאות:
בעד: 24
נגד: 1
המנעות: 1

הצעה 2

שינוי שם האיגוד. האיגוד יקרא האיגוד הישראלי לרפואה גרעינית ודימות מולקולרי.
מדובר אמנם רק בשינוי סמנטי אולם יש בו בכדי להבהיר שרפואה גרעינית מודרנית קשורה בצורה ישירה לדימות מולקולרי ושיש לנו תפקיד מרכזי ומוביל בתחום מתקדם זה.

להצעה זו התקבלו תשובות מ -27 חברי איגוד מתוך 60.

ההצעה המקורית היתה שינוי שם האיגוד לאיגוד ישראלי לרפואה גרעינית ודימות מולקולרי. במהלך המשאל הועלתה הצעה אלטרנטיבית "האיגוד הישראלי לרפואה גרעינית ומולקולארית.

תוצאות:
בעד שינוי שם האיגוד: 26
נגד: 0
המנעות: 1

היות שהועלו רעיונות נוספים לשינוי שם האיגוד אנו פותחים את העניין לדיון באמצעות כלי תגובות (הוספת תגובה) אשר בתחתית הודעה זו. אנא הגיבו והביעו דעתכם לגבי השם החדש המתאים ביותר.

נושאים קשורים:  הודעות רשמיות
תגובות
מוטי לורברבוים
18.07.2011, 21:22

כיוון שהמילה דימות שאובה מתחום הרנטגן, ומשמשת את כל מכוני הרדיולוגיה בארץ-שהפכו פתאום למכוני "דימות"- אני מתנגד לשימוש בשם זה.
מציע:
או האיגוד הישראלי לרפואה גרעינית ומולקולארית
או האיגוד הישראלי לרפואה גרעינית והדמיה מולקולארית

ושתהיו לי בריאים עם השטויות האלה.

מוטי

צבי בר-סבר
19.07.2011, 12:19

השם המועדף עלי הוא האיגוד לרפואה גרעינית והדמיה מולקולרית. זה תרגום השם שנבחר בארופה ובארה"ב להגדרת המקצוע. השם רפואה מולקולרית הוא כללי מידי כי למעשה כל טיפול פרקמקולוגי הוא גם טיפול מולקולרי. השם רפואה גרעינית שישאר בעינו כולל בתוכו לדעתי את האלמנט הטיפולי שבמקצוע שלנו.

חיים גולן
21.08.2011, 17:47

השם המועדף עלי זה:
האיגוד לרפואה גרעינית ודימות מולקולרית.

לא אכפת לי שגם ברנטגן משתמשים במילה דימות, הרי אנו עוסקים
בגדול באותו תחום של IMAGING ואם התרגום של IMAGING בעברית
זה דימות הרי שזו המילה שצריך להשתמש בה.