חדשות

פרס לרופא מרמב"ם על מחקרו העוסק ברובוטים להסרת גידולים במוח

פרופסור מנשה זערור, מנהל המחלקה הנוירו-כירורגית במרכז הרפואי רמב"ם, קיבל את הפרס השנתי ע"ש ריץ'

פרופסור מנשה זערור ( צילום: יח"צ, באדיבות דוברות רמב"ם)

פרופסור מנשה זערור ( צילום: יח"צ, באדיבות דוברות רמב"ם)

פרופסור מנשה זערור, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה וחוקר בפקולטה לרפואה של הטכניון, זכה בפרס על-שם הרשל ריץ' לשנת 2011. ועדת השיפוט החליטה על הענקת הפרס לפרופסור זערור, על מחקרו המקיף העוסק בנושא: "רובוטים להסרת גידולים במוח בפולשנות מזערית" (Robot for minimally-invasive brain tumor resection).

למחקר שותפים פרופסור משה שוהם, מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון וראש המעבדה לרובוטיקה, שבמעבדתו נבנו רובוטים לשימושים כירורגיים (עמוד שדרה, מוח) ודוד זרוק, מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.

פרס ריץ', אותו תרם ידיד הטכניון מטקסס הרשל ריץ', מוענק מדי שנה על המצאות ופיתוחים שנעשו במסגרת הטכניון ושיש להם פוטנציאל עסקי.

פרופ' זערור הוא בוגר בית הספר לרפואה וקורס מינהל רפואי של אוניברסיטת חיפה, ובעל תואר ד"ר למדעים של הטכניון בחיפה. הוא התמחה בנוירוכירורגיה ברמב"ם, והשתלם בנוירוכירורגיה באוניברסיטת קליפורניה בארווין, ארה"ב, שם גם ערך את מחקרו לתואר ד"ר למדעים.

תחומי המחקר העיקריים שלו הם פוטנציאלים מעוררים ואלקטרופיזיולוגיה של מערכת העצבים, אימונולוגיה של סרטן המוח, חבלות ראש ורובוטיקה רפואית של מערכת העצבים. המחקרים נערכים בשיתוף פעולה עם חוקרים מהטכניון.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרס ריץ',  פרופסור מנשה זערור,  רובוט,  סרטן מוח,  הפקולטה לרפואה בטכניון,  פרופסור משה שוהם,  רובוטים להסרת גידולים,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות