חדשות

ד"ר אידלמן: "הפערים עדיין גדולים ולכן אי אפשר בינתיים לחתום על מסמך הבנות"

הודעת יו"ר הר"י נמסרה לאחר עוד שש שעות של פגישת מו"מ עם האוצר שהתנהלה היום בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים

ד"ר ליאוניד אידלמן (צילום: ההסתדרות הרפואית)

ד"ר ליאוניד אידלמן (צילום: ההסתדרות הרפואית)

בתום שש שעות של דיונים שהתקיימו היום (יום ו') בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, הודיעו יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, וסגן הממונה על השכר באוצר, בהודעה משותפת לתקשורת, כי "נמשכת מגמת ההבשלה לקראת הסכמה, אלא שהפערים בין הצדדים הם עדיין גדולים ולכן אי אפשר היה לחתום על מסמך ההבנות".

הרופאים מסרו כי נמשכת האווירה הטובה בדיונים האחרונים. אמש נוצרה תחושה בתקשורת כאילו מסמך-הבנות ייחתם עוד היום. הרופאים והאוצר קבעו לקיים פגישת מו"מ נוספת ביום א'. העיצומים במערכת הבריאות הציבורית יימשכו אפוא גם בשבוע הבא.

דיוני היום – המשך למשא ומתן המרתוני שהתנהל אתמול עד קרוב לחצות - התנהלו בדלתיים סגורות ועל-פי הוראת נשיאת בית הדין, השופטת נילי ארד, גם נאסרה כניסת נציגי התקשורת לבית הדין. לפני שהחל הדיון אמר ד"ר אידלמן כי "באוצר מסכימים איתנו על היקף הבעיות אבל המחלוקת היא על המשאבים שיוקצו בשנים הבאות לתיקונן".

סגן יו"ר הר"י ויו"ר ארגון רופאי המדינה ד"ר צאקי זיו-נר, הוסיף בשיחה ל"קול ישראל" כי הרופאים מסכימים שיש לשאוף לקיצור משך התורנויות ומספרן בחודש – אבל ברור שיש צורך לשם כך בתוספת תקנים. בנושא הזה יש הבנות מסוימות ומשום כך גם החליטה הר"י על הקלות במתכונת העיצומים שקבעה לשבוע הבא. ד"ר זיו-נר נשמע פחות אופטימי מסגן שר הבריאות יעקב ליצמן להערכה שעד יום ג' ייחתם המסמך שיביא לסיום שביתת הרופאים.

"הארץ" דיווח הבוקר כי בתום דיון מרתוני של 12 שעות אתמול (יום ה') מסגרת ההבנות שעליה מתנהל עתה הדיון הוא בדבר הסכם ל-8 שנים וכי בשלב זה הפער הכספי בין הצדדים עומד על 125 מיליון שקל לשנה.

על אף ההתפתחויות, הנהלת הר"י הודיעה כי ביום א' העבודה בכל מערכת הבריאות תתנהל כסדרה, אבל ביום ב' יתקיימו רק ניתוחים אונקולוגיים ודחופים. ביום ג' – יושבתו מרפאות החוץ, המכונים ואשפוז היום בכל הארץ. על המשך צעדי המחאה יוחלט אם לא תהיה התקדמות במו"מ.

נושאים קשורים:  חדשות,  צאקי זיו נר,  בית הדין לעבודה,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות