חדשות

משבר הבריאות: אין ניתוחים; אחיות נטשו מחלקות בשיבא

גם לאחר 12 שעות של דיון מרתוני, אין עדיין התקדמות משמעותית במו"מ עם האוצר

99

מאבק הרופאים נכנס הבוקר (יום ג') ליומו ה-99, ללא התקדמות ניכרת במו"מ עם נציגי האוצר. במסגרת העיצומים לא מתקיימים היום ניתוחים בכל בתי החולים בארץ, למעט ניתוחים דחופים מצילי-חיים ואונקולוגיים. הדיונים בין האוצר לרופאים נמשכו אתמול 12 שעות, ונמשכים גם היום. מחר יעבדו בתי החולים במתכונת שבת בלבד.

הצדדים החליטו שלא לדבר בתקשורת על המתרחש במו"מ, המתנהל בקצב מואץ ובחסות נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד. "קול ישראל" דיווח על "התקדמות מסוימת, אבל לא מספקת כדי לסיים את השביתה". על פי ההערכה, בעיית התקציב נותרה בעינה. "הפערים עדיין גדולים", אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, לכתבת "קול ישראל". עוד נמסר שראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין מסרב להתערב במשבר.

במקביל נמשכים גם עיצומי האחיות. הבוקר נטשו האחיות שלוש מחלקות פנימיות בבית החולים שיבא בתל השומר, לאחר שמכסת החולים עברה את התקן שנקבע. האחיות טוענות כי בית החולים עדיין לא אייש אפילו משרת תקן אחת מתקני האחיות שעליהם הוחלט בהסכם שנחתם לפני חצי שנה.

כמו כן נמסר כי למרות שהאחיות השיגו הסכמות בנושא זה עם מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו, לא נעשה דבר כדי לממש את ההסכמה. האחיות הודיעו שלשום לפרופסור גמזו כי שוב נוצרה חריגה מעבר למוסכם – ומשלא ענה להודעתן עד הבוקר, החליטו לנטוש את שלוש המחלקות.

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  פרופסור רוני גמזו,  שביתת הרופאים,  שביתת האחיות,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות