חדשות

הר"י נעתרה לבקשת בית הדין: שינוי במתכונת השביתה בשבוע הקרוב

הנהגת הר"י הודיעה כי החלטתה באה כדי למנוע קריסת מערכת הבריאות תוך ימים. ד"ר אידלמן: "החלטנו על השינוי, מתוך היענות לבקשת השופטת ארד ומתוך אחריותנו הרבה כרופאים, לציבור המטופלים"

95

אמש (יום ה') קרוב לחצות, בתום דיון שנמשך שבע שעות ובדלתיים סגורות, בלשכת נשיאת בית הדין הארצי לעבודה בירושלים, השופטת נילי ארד, נענתה הנהגת ההסתדרות הרפואית לפניית השופטת ארד, והסכימה לשנות בשבוע הקרוב את מתכונת העיצומים הננקטים על ידי הרופאים במערכת הבריאות. הנהגת הר"י הודיעה כי החלטתה באה כדי למנוע קריסת המערכת.

עיצומי הרופאים מציינים הבוקר (יום ו') את היום ה-95 לתחילתם – ומאז שהוכרז על הסכסוך עברו כבר 109 ימים.

השופטת ארד הודיעה אמש כי על האוצר והרופאים להגיע להסכמות ולסיים את הסכסוך עד 19 ביולי - ואם לא כן תישקל דרישת המדינה להוצאת צווי מניעה.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית הגיב על ההחלטה: "זוהי פעם נוספת שבה הרופאים, מתוך אחריותם הרבה, מנסים למזער את הפגיעה בחולים - ולכן נעתרו להצעת הנשיאה לשינוי מתכונת השביתה. אנו שבים וקוראים לראש הממשלה לגלות מנהיגות, להתערב בסכסוך - וכך להביא לאזרחי ישראל רפורמה משמעותית במערכת הבריאות"

ב-1 ביולי, על פי הנחיית ההסתדרות הרפואית ולנוכח העובדה כי לא חלה כל התקדמות במשא ומתן, החל מעבר של הרופאים לעבודה לפי "הספר" ובהתאם לתקינה. כבר עתה, לאחר שבוע אחד בלבד, נראה כי המערכת איננה מסוגלת לתפקד כיאות וסגירת מחלקות ואף בתי חולים הינם עניין של ימים בלבד.

"מתוך דאגה לציבור המטופלים",הודיעה הר"י, "ומתוך רצון להיעתר להמלצת כבוד הנשיאה נילי ארד, שנטלה תחת חסותה את המשא ומתן  – החליטה ההסתדרות הרפואית לשנות במתכונת הצעדים הארגוניים". המתכונת חוזרת אפוא לזו שהופעלה עד סוף חודש יוני. כמו כן נענו הרופאים לבקשת השופטת ארד ולא יחול בשלב זה שינוי, במתכונת תורנויות הרופאים המתמחים. מעשית הם ימשיכו לבצע מעל 6 תורנויות בחודש, עד שהנושא יוכרע.

להלן פירוט צעדי המחאה המתוכננים לשבוע הקרוב:

יום ראשון - לא יפעלו מרפאות החוץ, המכונים ואשפוז היום - בצפון הארץ.

יום שני - לא יפעלו מרפאות החוץ, מכונים ואשפוז היום - בדרום הארץ.

יום שלישי - יתקיימו ניתוחים אונקולוגים ודחופים בלבד.  שאר הפעילות מתקיימת כסדרה.

יום רביעי - שביתה כללית במתכונת שבת בכל בתי החולים - אלא אם כן תבוא הודעה אחרת, אם תחול תזוזה במו"מ.

יום חמישי – הפעילות במערכת מתקיימת כסדרה.

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת הרופאים,  בית הדין לעבודה,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות