חדשות

מאבק הרופאים: דריכות לקראת הפגישה בבית הדין לעבודה

הרופאים מעריכים שיידרשו להקלות נוספות בעיצומים. המשא ומתן עם האוצר מתנהל תחת מעטה חשאיות על פי בקשת שופטת בית הדין לעבודה

94

היום ה-94 לשביתת הרופאים: ראשי ההסתדרות הרפואית התכנסו הבוקר (יום ה') לישיבה מיוחדת לקראת הדיון הערב בלשכת נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, בו יוצגו פרטי ישיבות המשא ומתן האחרונות עם האוצר.

הדיונים נערכים עתה תחת מעטה של חשאיות אבל הצדדים מציגים תמונת מצב לפיה יש התקדמות קלה בעיקר בסוגיית תורנויות המתמחים. בשיחות המו"מ האינטנסיביות גם עלתה סוגיית שעון הנוכחות.

הרופאים נערכים לכך שהם עשויים להידרש להקל בעיצומים, עם סיום ההקלות בנות השבוע עליהן הודיעה ההסתדרות הרפואית. האוצר מאיים שוב לדרוש הוצאת צווי מניעה נגד הרופאים מחשש שהמשך העיצומים יוביל בתוך שבוע לקריסת מערכת הבריאות הציבורית, בעיקר בתי החולים.

מזכ"לית ההסתדרות הרפואית, עו"ד לאה ופנר, אמרה לקראת הדיונים: "לא ברור מה יקרה בשבוע הבא, אם המצב יישאר בעינו".

בימים האחרונים נמנעו הצדדים מלדון בתקשורת במו"מ לפי בקשה מפורשת של השופטת ארד. ביום חמישי שעבר דחה בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המדינה להוצאת צווי מניעה נגד הרופאים, שנערכו להתחיל לעבוד מעתה על פי התקינה בלבד. עד כה נמנעה ההסתדרות הרפואית מפגיעה מהותית במערכת הבריאות הציבורית, במהלך שתיארו כ"להחזיק את האצבע על הסכר".

ועדת החריגים אישרה פניות מבתי חולים שלא יכלו לעמוד בתנאי העיצומים, בכלל זה איסור לקיים תורנויות מומחים במחלקות שאינן קריטיות. ההקלות עומדות להסתיים בסוף השבוע.

נושאים קשורים:  חדשות,  עו"ד לאה ופנר,  שביתת הרופאים,  שעון נוכחות,  תורנויות,  תורנויות מתמחים,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות
 
רופא
07.07.2011, 23:50

איזה הקלות?
10 תורנויות של 28 שעות
אין שום עיצומים או שביתה, בלי החרפה נכנס לעוד בוררות של 10 שנים