חדשות

שביתת הרופאים: הושגה התקדמות קלה במגעים עם האוצר

הרופאים והאוצר דיווחו לנשיאת בית הדין הארצי לעבודה על התקדמות מינורית במו"מ בנושאי תוספת תקנים

92

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, קיבלה אמש (יום ב') דיווח מנציגי ההסתדרות הרפואית והאוצר על ההתקדמות שחלה ביומיים האחרונים במו"מ. על פי הדיווחים, מדובר בהתקדמות מינורית בנושאי תוספת תקינה והשופטת הורתה לצדדים להמשיך בדיונים ולהתייצב לפניה ביום חמישי לדיווח נוסף.

מאבק הרופאים והעיצומים נכנסו הבוקר ליום ה-92, בהתאם לתוכנית שעליה דווח לבית הדין.

בתוך כך הורה מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו, למנהלי בתי החולים לאייש בתוך שבועיים תקני אחיות חסרים והבטיח שהמשרד יעביר לבתי החולים את עלות התקנים המיועדים. בכך סללה הדרך לשובן של אחיות בית החולים אסף הרופא לעבודה סדירה לאחר שאתמול הן נטשו מחלקות במחאה על העומס מעל התקן. מנהל אסף הרופא, ד"ר בני דוידזון, פנה לסגן שר הבריאות והודיע שהוא מסיר אחריות לגורל החולים שצעדי המחאה של האחיות עלולים לסכן חיים.

הסתדרות האחיות הודיעה על הקלה בעיצומים למשך שבועיים והפחתת מספר המיטות במחלקות פנימיות שחורגות מהתקן תוקטן ל-3 מיטות למחלקה שבה חסרות אחיות.

עובדי מעבדות בתי החולים הכריזו גם הם על סכסוך עבודה, בגלל מחסור בעובדים ותנאי העסקה בלתי הולמים. שיבושים בבתי החולים צפויים מהשבוע הבא.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד האוצר,  משא ומתן,  פרופסור רוני גמזו,  שביתת הרופאים,  שביתת האחיות,  תקנים,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות
ד"ר תורקישר
05.07.2011, 21:24

לאחר שאנחנו מדווחים בידיעות קצרות והשמועה אומרת שהדבר שמסכימים עליו הוא שעון נוכחות, יש מקום להודיע ל"שובתים " על כוונה כזאת מצד הנהגת האירגון וזאת כדי לבחון גם את רצונם של " הלוחמים " לפני ש"המפקדים " סוגרים הסכמים בניגוד למוצהר תחילה .
אם הדבר לא נכון אלא שמועה בלבד נא לפרסם הודעה במכתב היומי שהנושא לא לדיון בכלל ולא למשא ומתן כפי שפורסם ביציאה לשביתה.

דר׳ הפנר
07.07.2011, 12:41

מסכים עם דר׳ תורקישר. החלטות כמו שעון נוכחות, נושא שבמשך עשרות שנים לא הייתה עליו הסכמה מצד הרופאים לא יכולה להסגר בחדרי חדרים. כמו דר׳ תורקישר אני מבקש שה״מפקדים״ ייצאו במכתב הבהרה, אלינו, כי מר ״שמועתי״ אינו מקובל עלינו.