חדשות

החרפה במאבק האחיות: האחיות בשיבא ופורייה נטשו מחלקות פנימיות

האחיות במחלקות הפנימיות בבתי החולים תל השומר ופורייה עזבו את עמדותיהן במסגרת מאבק המחאה. הודיעו כי כך ינהגו בכל פעם שההנהלות יאיימו עליהן

לצד מאבק הרופאים המתנהל השבוע בהתאם לתוכנית שנקבעה ואף הובאה מראש לידיעת בית הדין לעבודה, גם אחיות שלוש מחלקות פנימיות בבתי החולים שיבא בתל-השומר ופורייה בטבריה – החריפו את צעדי המחאה שלהן. היום (יום ג') הן נטשו את המחלקות במחאה על התנהלות הנהלות בתי החולים. משרד הבריאות הביע תמיכה עקרונית באחיות ובמאבקן לתוספת תקנים ולשיפור השירות הרפואי במחלקות.

האחיות בשיבא מתלוננות על שההנהלה לא עמדה בהתחייבויותיה  וכי נדרשו לאשפז חולים במחלקות מעל התקן המותר. האחיות נטשו את העבודה במחלקות פנימית א' ופנימית ד'. בעמדת האחיות נותרו שתי עובדות בלבד.

גם האחיות במחלקה הפנימית בפורייה הצטרפו למאבק. לטענתן, ההנהלה איימה להפחית בשכרן בגלל צעדי המחאה. יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, הודיעה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו, כי צעד דומה יתבצע בכל בית חולים בו יאיימו על אחיות.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב: "יש להקפיד על ההסכם אליו הגיעו עם האחיות, אני חושב שזה צודק". עם זאת ציין כי נותרו 36 תקני אחיות במערכת הבריאות הציבורית שעדיין לא הוקצו.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור גמזו אמר: "למרות הצדק במאבק האחיות, ייקח זמן עד שניתן יהיה להגיע לפיתרון. בעיית האחיות לא תיפתר במהרה. הנושא מורכב, נוגע לחסר בתקנים ובאיושם במערכת הבריאות הציבורית". גמזו הוסיף כי ייקח עוד זמן לטיפול בבעיה זו.נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  הסתדרות האחיות,  אילנה כהן,  המרכז הרפואי "שיבא",  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות
איל
28.06.2011, 21:00

רוני גמזו - אכזבה אדירה.
מכשיל מאבק הרופאים, נגרר אחר ליצמן בדרישות לא חכמות ולא תואמות את המציאות בארץ, אינו מוסיף אחיות לפנימיות כפי שהתחייב, וכו' וכו'.

איני מכיר רופא שחושב שפרופ' גמזו דואג לו ועושה עבודתו נאמנה. לאחר שד"ר חי-עם עזב את הפקיד אחר צו מצפונו, קפץ פרופ' גמזו על המציאה, ונשאר שם - אך שאלת מצפונו עדיין פתוחה.