חדשות

מומחי בריאות אמריקנים מותחים ביקורת קשה כלפי הרשויות בגרמניה בפרשת ה- E.Coli

גורמים בארה"ב: התגובה הגרמנית לפרשה – איטית מדי, מאוחרת והרשויות מתחמקות בנימוקיהן להתפרצות.מכון קוך: מספר החולים עלה ל-2,648 ומספר המתים מההרעלה ל-26 – בעוד הרשויות הגרמניות טוענות שניכרת ירידה במספר המקרים החדשים

מומחי בריאות הציבור האמריקנים מתחו ביקורת קשה על התנהלות הרשויות המקבילות בגרמניה בפרשת ה-E.Coli – מדווח הבוקר (יום ה') העיתון הלונדוני "גרדיאן".

האמריקנים טוענים כי הודעת שר הבריאות של גרמניה דניאל באהר כי להערכתו מקור ההתפרצות הזיהומית כנראה לא יתגלה לעולם "איננו אלא תירוץ והתחמקות".

בעוד דוברים רשמיים של הרשויות הגרמניות מכריזים כי מספר המקרים החדשים של נפגעי החיידק – בירידה, מה שמעניק תקווה שההתפרצות בנסיגה – הנתונים המספריים שמדווחת עליהם התקשורת בגרמניה, הם קצת אחרים: מספר המתים עקב החיידק הקטלני עלה ל-26 (מהם 25 בגרמניה ו-1 בשבדיה) ומספר החולים שעליהם מדווחים בתי החולים מגיע עתה ל-2,648, כלומר בכ-300 יותר מאז תחילת השבוע. את הנתונים סיפק מכון רוברט קוך, המרכז הלאומי הגרמני לפיקוח ומניעת מחלות. כמעט 700 מהנפגעים מאושפזים עם סיבוכים קשים שעלולים לגרום לכשלי כליות.

בנוסף לחולים בגרמניה הצטברו דיווחים על עוד 100 מקרים במדינות אחרות באירופה וגם בארה"ב. דובר מכון קוך איננו מעניק תמיכה בהכרזה האופטימית של שר הבריאות הגרמני, מדגישים דיווחי התקשורת האירופית.

הממונה הראשי על נושאי בריאות באיחוד האירופי, ג'ון דאלי, דורש מגורמי הבריאות והרפואה הגרמנים לשתף פעולה עם מומחים בינלאומיים כדי להילחם ב"מגיפה הקטלנית" - כך הגדירה. הוא דרש שהדבר ייעשה עם מומחים ממדינות האיחוד האירופי וגם מחוצה לו.

מומחים בכל רחבי האיחוד האירופי מותחים ביקורת קשה על הרשויות הגרמניות בדרך התנהלותן בחקירת הפרשה. בין השאר מצביעה הביקורת על כך שהתגובה של הרשויות הגרמניות הייתה איטית מדי ושאפשר היה לזהות את מקור ההתפרצות וגורמיה מוקדם הרבה יותר.

בתוך כך, ה"גרדיאן" מדווח כי עתה מצביעה חקירה גרמנית על חווה בכפר ביננביטל, צפון גרמניה שבה מגדלים נבטי קטניות כמקור חשוד אפשרי נוסף להתפרצות המחלה.

נושאים קשורים:  חדשות,  E. coli,  אפידימיולוגיה
תגובות