ד"ר נעמה סרבניק

doctors-project_2
naama-svernikנעמה סרבניק - מומחית במיילדות וגינקולוגיה, רופאה בכירה מומחית בחדר לידה, מנהלת מרפאת גיל המעבר ושותפה למרפאת נג"ה לנשאיות של BRCA
בת 39 נשואה + 4, תושבת ירושלים
המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים 

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר נעמה סרבניק היא רופאה צעירה ומסורה האחראית על הוראת סטודנטים, עוסקת במחקר למרות המחויבויות הרבות והעומס באגף. היא מהווה דוגמה ליחס ולטיפול מסור למגוון הנשים המטופלות - יולדות, גיל המעבר ונשאיות BRCA.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה באוניברסיטה העברית.

מחקר והישגים: מרצה מצטיינת בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית מספר שנים ברציפות. פרסמה עבודות בעיתונים מובילים בתחום הילוד והגינקולוגיה.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ עוזי בלר, מנהל האגף לנשים ויולדות אשר פרש לאחרונה מניהול המחלקה, הנחה אותי רבות במהלך הקריירה שלי עד כה. פרופ' טליה גבע, אישה, חוקרת, רופאה, שממנה למדתי שאפשר לשלב את כל התפקידים כולם באופן כמעט מושלם".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "רפואת נשים משלבת את כל תקופות חיי המטופלת. אני מטפלת בילדות, בנערות, בנשים, בנשים בהריון ובנשים בהמשך חייהן לאחר חדלון הווסת. מדובר ברפואה כוללנית והוליסטית, ובדרך כלל שמחה".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "דווקא רגע שניתן להגדירו כחוסר הצלחה הוא רגע בלתי נשכח מבחינתי. אבחנו מקרה של היפרדות שליה ביולדת ולמרות טיפול מהיר ועיבוד מהיר של המקרה, הילוד לא שרד. האירוע הזה מהווה לי תזכורת קבועה על חשיבות התפקיד ועל הצורך להיות ערניים תמיד למקרי קיצון".

תכניות לעתיד? "המשך התקדמות מבחינה מקצועית הן בבית החולים והן באוניברסיטה העברית. אני מתחילה כעת דרך חדשה כחברת ועד החברה לגינקולגיה של ילדות ומתבגרות, מתוך תקווה להעלות למודעות את הנושאים הספציפיים של התחום הנ"ל. כמו כן, אני מקווה להרחיב את המודעות לטיפול בנשים בגיל המעבר כקבוצת התייחסות ייחודית".