ד"ר שמעון בורשטיין

doctors-project_2
shimon-borshteinד"ר שמעון בורשטיין - רופא מומחה בפסיכיאטריה, מתמחה בפסיכיאטריה מבוגרים
בן 39, נשוי + 2, תושב קריית אונו
המרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר שמעון בורשטיין הוא רופא מעולה, מסור, אינטליגנטי, אדם אמין בעל יושרה, הדואג לחולים שלו בצורה יוצאת מן הכלל. הוא ניחן ביחסי אנוש אשר מסייעים מאוד לקשר שלו עם החולים ובני משפחותיהם ולעבודתו עם הצוות הרפואי. לד"ר בורשטיין עתיד מבטיח גם כחוקר בנושא הסכיזופרניה.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון והתמחות בפסיכיאטריה ב"שיבא". במהלך ההתמחות השתתף בתכנית הרב שנתית של איגוד הפסיכיאטריה לפיתוח מנהיגות מחקרית צעירה. בימים אלה משלים את לימודי תואר המאסטר ב-Affective Neuroscience מטעם אוניברסיטאות פירנצה ומאסטריכט.

מחקר והישגים: זכה בשני פרסי SIRS לחוקרים צעירים ב-2012 וב-2014, בפרס איגוד הפסיכיאטריה האירופאי לחוקרים מצטיינים 2013 ובפרס איגוד הפסיכיאטריה האירופאי לפוסטר מדעי מצטיין 2013.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' מרק וייזר, מנהל המערך הפסיכיאטרי ב'שיבא', וד"ר עדינה כהן, שבמהלך התמחותי שימשה כסגנית מנהל המחלקה וכיום סגנית הפסיכיאטר המחוזי".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "במהלך הסבבים במחלקה פסיכיאטרית במסגרת לימודי הרפואה מצאתי את עצמי נמשך הן לאינטראקציה עם המטופלים והן לתמיכה במשפחות. ראיתי איך לגישה ישירה, כנה ואמפתית יש השפעה של ממש על הטיפול. מצאתי קסם במקצוע המתבסס יותר על ההערכה הקלינית ועל מערכת היחסים הבינאישית שנוצרת עם המטופל, וכך, בתוך הלבטים שבין רפואת ילדים לבין פסיכיאטריה, הפכה הבחירה בפסיכיאטריה לקלה".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "תחום הפסיכיאטריה מספק לא מעט רגעים בלתי נשכחים, חלקם בנסיבות משמחות וחלקם בנסיבות מצערות. ככלל, אני מרבה 'לקחת איתי הביתה' את חוויות היומיום במחלקה ורגעים רבים הם בלתי נשכחים עבורי. אם לציין רגע אחד, באחד מימי ההולדת שלי הגעתי למחלקה ומצאתי על דלת חדרי כרטיס ברכה ענק שעליו נכתבו ברכות מכל המטופלים במחלקה. התברר כי אחד מאנשי הצוות סיפר למטופלים כי זהו יום הולדתי והם ביוזמתם כתבו את הברכה. זה היה משמח ומרגש מאוד".

תכניות לעתיד? "כרגע מתכנן להמשיך את ההתקדמות המקצועית והמחקרית במסגרת 'שיבא', במקביל להתנדבות במסגרות שונות בתחום בריאות הנפש בקהילה. כחזון, אני שואף להילחם בסטיגמטיזציה של המטופלים הפסיכיאטריים המהווה מכשול משמעותי הן בטיפול והן בפני השתלבותם בחברה מעבר לקושי האובייקטיבי שבמצבם".