ד"ר שלומי ילינק

doctors-project_2

shlomi-yelnikד"ר שלומי ילינק – מתמחה בכירורגיה כללית
בן 37, נשוי + 5, תושב ירושלים
המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר שלומי ילינק הוא רופא מצטיין, חרוץ, מסור מאד לתפקידו ולחולים שבהם הוא מטפל, מפגין ידע רב וכישורים קליניים וכירורגיים מעולים. בעל עניין אקדמי ומשמש מרצה ומורה לסטודנטים לרפואה בתחום הכירורגיה ולמתמחים צעירים. הציג מספר רב של עבודות מחקר קליניות בכינוסים כירורגיים. בנוסף יש לציין את אישיותו הנעימה, הנכונות לשיתוף פעולה מלא עם יתר הצוות וההשקעה בעבודתו הרבה מעבר לנדרש. ד"ר ילינק בהחלט ראוי להיכלל בקבוצת "הרופאים המבטיחים 2017".

מסלול הלימודים עד כה: בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, סטאז' והתמחות בכירורגיה כללית בבית החולים שערי צדק. זכה בפרס מתמחה מצטיין מטעם הפקולטה לרפואה של בית הספר בירושלים. שנת התמחות בכירורגיה בבית חולים הר סיני ניו יורק, במסגרת הסכם חילופי מתמחים עם המחלקה הכירורגית ב"שערי צדק".

מחקר והישגים: מורה מצטיין בכירורגיה כללית של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית (2016). התקבל לתת התמחות בכירורגיה קולורקטלית וזעיר פולשנית בבית החולים Cleveland Clinic במיאמי (2017).

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' פתחיה רייסמן, מנהל האגף  הכירורגי במרכז הרפואי שערי צדק, המשלב בעיני מצד אחד גישה קפדנית ובלתי מתפשרת מבחינה מקצועית ואקדמאית, ומצד שני דאגה לכל מתמחה ומתמחה תוך תשומת לב להתפתחות אישית ומקצועית. חשובה לא פחות גישתו האנושית והאמפתית לחולים ולכלל צוות המחלקה".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "בעיניי, כירורגיה כללית משלבת את כל ההיבטים והכישורים הרפואיים ומצריכה את הכירורג לשלוט היטב במגוון הטיפולים התרופתיים, ההתערבותיים וכמובן הניתוחיים. השילוב בין סוגי הטיפול השונים והידע ההכרחי לבחירה ביניהם מאפשר לרופא הכירורג לתת למטופל טיפול מיטבי".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "ניתוח הטראומה הראשון בתור כונן. הפצוע הוכנס במצב של חוסר יציבות המודינמית לחדר הניתוח ואני 'גיליתי' שאני המטפל הבכיר בפצוע. הרגע הזה והתוצאה המוצלחת של הניתוח הביאו איתם תחושת סיפוק גדולה מאוד אך גם אחריות כבדה מאוד".

תכניות לעתיד? "בקרוב אצא ל'התמחות-על' יוקרתית ב-Cleveland Clinic בתחום כירורגיה קולו-רקטלית למשך שנתיים. בסיומה אחזור למחלקה וארכז את התחום".