ד"ר רינת גבאי בן-זיו

doctors-project_2
rinat-gabai-ben-zivד"ר רינת גבאי בן-זיו - מומחית במיילדות ובגינקולוגיה, מנהלת היחידה להריון בר סיכון, מחלקת נשים ויולדות
בת 40, נשואה + 4, תושבת רמת גן
המרכז הרפואי הלל יפה, חדרה

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר רינת גבאי בן-זיו נמצאת במסלול הצטיינות לאורך כל דרכה, מבית הספר לרפואה ובמהלך ההתמחות. בכל בית החולים שבו למדה ועבדה היא נבחרה למסלול המצטיינים, כולל התוויית דרך ומסלול התקדמות פתוח, לאורך כל דרכה המקצועית. היא אחת הרופאות הצעירות בארץ שמונתה לניהול יחידה ובמקביל היא בעלת פעילות אקדמית ענפה ומציגה בארץ ובעולם, מדריכה מתמחים ומסמלת את הדור הבא של הפרינטולוגיה בישראל.

מסלול הלימודים עד כה: סיום לימודי רפואה בפקולטה לרפואה, הדסה עין כרם בירושלים במסגרת עתודה אקדמאית. בוגרת סטאז' בהצטיינות בבית החולים גליל מערבי, נהריה. בהמשך רופאה צבאית בתפקיד רופאת יחידה של יחידה מיוחדת וסודית ותפקיד ניהולי במקרפ"ר. התמחות במיילדות ובגינקולוגיה בבית החולים בילינסון. בסיום ההתמחות, רופאה בכירה בחטיבה מיילדותית בבילינסון. תת התמחות ברפואת האם והעובר באוניברסיטת מרילנד בבולטימור במסלול קליני ומחקרי משותף – עבודה על הפתוגנזה של מומים בעוברים לאמהות סוכרתיות, וחזרה ל"בילינסון". בוגרת קורס הכשרה בניהול סיכונים. משנת 2016 מנהלת היחידה להריון בסיכון במחלקה לנשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה.

מחקר והישגים: סטאז'רית מצטיינת ורופאה מצטיינת בצה"ל. בסיום ההתמחות בגינקולוגיה קיבלה את "מלגת הכוכבים" - פרויקט של שירותי בריאות כללית ומלגה מלאה ל-Fellowship. מדריכת סטודנטים ומתמחים במסגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. פרסמה מעל 40 פרסומים של עבודות מחקרים קליניות ומחקר בסיסי בנושאי סוכרת הריון וברפואת אם ועובר.

מנטור או מודל לחיקוי? "יש לי הרבה מודלים לחיקוי שמכל אחד אני לוקחת משהו – מאחד היחס למטופלת, משני מצוינות אקדמאית ומשלישי מקצועיות ברפואה. מכל אחד אני יכולה ללמוד ויש כל כך הרבה אנשים שתרמו ועיצבו את מי שאני היום".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "מיילדות - מקצוע נתינת חיים אשר משלב עומק מחשבה של רפואה פנימית, כירורגיה ואוכלוסיה בשנותיה היפות".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "העיסוק היומיומי שזור בהרבה רגעים קטנים של אושר. אחד מהם הוא מקרה של זוג מבוגר, בהריון ראשון שיילדו בשבוע 24 במשקל לידה נמוך מאוד עם רעלת הריון קשה, והתינוק שרד והיום בן שנה ובריא. עד היום אני בקשר עם המשפחה".

תכניות לעתיד? "להיות הכי טובה שאני יכולה, לתת מעצמי את המקסימום ולקדם אותי ואת מחלקתי למצוינות אנושית ומקצועית".