ד"ר רונן ברנד

doctors-project_2
ronen-baderד"ר רונן ברנד – מומחה ברפואת משפחה
בן 40, בזוגיות + 2, תושב מושב עבדון
חיל הרפואה, צה"ל 

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המוסד הרפואי: ד"ר רונן ברנד הוא מנהיג ויוזם, יצר קשרים מצוינים עם רופאי משפחה בכל רחבי אירופה, וארגן וארח כנס בינלאומי של האיגוד האירופאי למתמחים ולמומחים צעירים בהצלחה רבה.

מסלול הלימודים עד כה: בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, מומחה מטעם המחלקה לרפואת המשפחה של שירותי בריאות כללית במחוז חיפה וג"מ. סטודנט לתואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה.

מחקר והישגים: הצגת מחקר מצטיינת בכנס איגוד רופאי המשפחה 2013, מתמחה מצטיין מטעם איגוד רופאי המשפחה 2014, שמונה פרסומים מדעיים בעיתונות ובכנסים מדעיים, זכה במלגת מחקר מטעם האיגוד לשנת 2016, מייצג את האיגוד הישראלי בתנועת המתמחים והמומחים המתחילים באירופה מזה ארבע שנים ויו"ר כנס המתמחים והמומחים המתחילים של תנועה זו שנערך בירושלים השנה.

מנטור או מודל לחיקוי? "ד"ר אורית כהן-קסטל, רופאת משפחה שזכיתי להיות הפקוד שלה בצה"ל. מעבר לרגישות וליכולת ההכלה וההקשבה שלה, היא הראתה לי כמה מיוחדים הם המשקפיים דרכם רואה רופא המשפחה כל מצב של בריאות או חולי ובכך פתחה לי את הצוהר למקצוע של חיי".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "זהו התחום הרחב והמגוון ביותר, הכוללני ביותר, חזית הרפואה – הרופא שפוגש ראשון את המטופל וגם זה שמכיר אותו לעומק. בעיני זאת מלכת הרפואה האמיתית".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "במהלך ההתמחות, בהיותי בחדר מיון, טיפלתי בקשישה שאיבדה הכרתה ונחבלה. הבדיקות במיון היו תקינות והיא עמדה להשתחרר. פניתי אליה ואל בני המשפחה והצפתי שאלות מתבקשות על חיי היומיום הצפויים להם בבית מעתה ועל גיוס המשאבים הדרוש בתקופה הקרובה. בתה של הקשישה אמרה שלאחר מפגש עם כל כך הרבה רופאים, אני הראשון שמדבר עימם על דברים כאלה, שבעיניה היו כל כך חשובים. אני חושב שאז הבנתי מהי המשמעות של להיות רופא משפחה".

תכניות לעתיד? "להמשיך להשפיע על עתיד המקצוע דרך פעילות באיגוד רפואי המשפחה, לסיים את התואר השני ולעסוק במחקר ברפואת משפחה, להוסיף לסל כלים טיפוליים שונים על מנת לטייב את הטיפול במטופלים שלי על ידי לימודים בארץ ובחו"ל".