ד"ר רונית גלעד

doctors-project_2
ronit-giladד"ר רונית גלעד - מומחית בנשים ומיילדות, רופאה בכירה במערך הגינקולוגיה
בת 40, נשואה + 3, תושבת מבשרת ציון
המרכז הרפואי הדסה הר הצופים, ירושלים

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי? ד"ר רונית גלעד היא רופאה מצוינת אשר לקחה על עצמה את הובלת תחום הגינקולוגיה האנדוסקופית בהדסה, שמהווה בהחלט חלק נכבד ברפואת העתיד. היא מצעידה ומובילה את המחלקה קדימה ואף מתקדמת בתחום הניתוחים האנדוסקופיים. בנוסף היא מובילה את נושא הוראת הסטודנטים במחלקה ולא בכדי נבחרה למצטיינת בתחום זה. בנוסף, היא בעלת אישיות פוזיטיבית, מפגינה חריצות ויוזמה ובהחלט צפוי לה עתיד מזהיר.

מסלול הלימודים עד כה: מיד לאחר שסיימה את שירותה הצבאי, החלה את לימודיה בביולוגיה באוניברסיטה העברית, משם עברה ללימודי הרפואה בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית. את הסטאז' החלה ב-2006 ועם השלמתו החלה בהתמחות בגינקולוגיה בהדסה הר הצופים. עם השלמת ההתמחות נותרה במחלקה עד שנת 2014, בה נסעה להתמחות-על בתחום הכירורגיה הגינקולוגית זעיר פולשנית וניתוחי רצפת אגן (אורוגינקולוגיה). "את התמחות העל עברתי באי צרפתי הנמצא באוקיינוס ההודי, ראוניון שמו", מספרת בנוסטלגיה ד"ר גלעד. "אי קטן יחסית ומדהים ביופיו, המתהדר במרכז רפואי מתקדם המעניק שירות לאוכלוסיה בת כמעט מיליון איש המתגוררים באי. את התמחות העל עשיתי תחת הנחייתו של המומחה בתחום, פרופ' פיטר פון תאובלד".

מחקר והישגים: במהלך השנה האחרונה עסקה בהקמת המרכז הירושלמי לסימולציה אנדוסקופית (מיל"א) על שם ד"ר ירון חמני ז"ל ופתחה קורס ראשון מסוגו למתמחים בגינקולוגיה משלושה בתי החולים בירושלים, לצורך שיפור היכולות הלפרוסקופיות שלהם. הקורס עתיד להפוך לקורס שנתי קבוע. ד"ר גלעד היא אחראית ההוראה לסטודנטים לרפואה במחלקה ובכלל זאת תכנית הלימודים ואחראית המתמחים במחלקה.

מנטור או מודל לחיקוי? "יש שני רופאים שאליהם אני נושאת את עיני במיוחד. הראשון הוא ד"ר יובל לביא - הוא המנתח שאני רוצה להיות ודמות הרופא שאני שואפת להיות, ועימו ניצבת פרופ' דרורית הוכנר, אשר התפישה הקלינית שלה ויכולותיה מהוות מבחינתי מודל לחיקוי. למדתי ממנה המון ואני עדיין לומדת ממנה על בסיס יומי".

רגע בלי נשכח בחיים המקצועיים? "אחד הרגעים המכוננים שהיו לי במסגרת תפקידי היה יילוד של אישה שעברה ניתוח קיסרי. במהלך הלידה נוצר קרע ברחם ויציאה של העובר אל חלל הבטן. מצב זה מחייב חילוץ מיידי של היילוד, בטרם מתנתקת השליה. ביצעתי ניתוח חירום ושלפתי את היילוד מחלל הבטן של היולדת, ללא פגע. מעבר לסיפוק המיידי על הצלת החיים, הלכתי באותו יום הביתה עם חיוך רחב ותובנה שבחרתי את התחום הכי נפלא ברפואה".

תכניות לעתיד? "תכנית החומש שלי מתרחשת במלואה בהדסה הר הצופים, מקום שבו אני ממשיכה את שאני עושה כעת, בתקווה להתמקצעות נוספת בתחומים שאני אוהבת".