ד"ר צחי סלוצקי

doctors-project_2
zachi-slozkiד"ר צחי סלוצקי - רופא בכיר במחלקה פנימית
בן 34, נשוי + 3, תושב מושב כוכב מיכאל
המרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, באר שבע

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר צחי סלוצקי הוא מנהיג מלידה שהצליח לשים את עצמו במקום שני על פני טובת בית החולים.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה בדברצן הונגריה, סטאז' בבית החולים סורוקה, התמחות בפנימית א' ב"סורוקה", מתמחה ראשי (Chief Resident), רופא בכיר במחלקה פנימית ב' ב"סורוקה".

מחקר והישגים: סיים לימודי רפואה בהצטיינות יתרה, מתמחה מצטיין של המוסד הרפואי סורוקה בשנת 2014 ומתמחה מצטיין של החטיבה הפנימית ב-2015.

מנטור או מודל לחיקוי? "מנהלי בסורוקה, ד"ר דניאל פלוסר וד"ר נמרוד מימון".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? רפואה פנימית היא מקצוע רחב, עמוק ומאתגר הכולל טיפול במגוון רחב של חולים עם מחלות שונות, קשר אישי וממושך עם מטופלים ובני משפחותיהם, החל מרפואה קהילתית בשגרה ועד למקרי חירום והצלת חיים".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "מטופלת כבת 60 שהידרדרה לאור דימום ריאתי. השעה היתה שלוש אחרי צהריים, שעת החלפת משמרות, והיה צורך בקבלת החלטה מהירה ובטיפול מהיר. לאור שעת התפר החלטתי להוריד את החולה מיידית וללא המתנה, בעזרתו של אח המחלקה, לביצוע הדמיית חזה מהירה לאבחון הבעיה ולאחר מכן הובהלה בדחיפות לחדר הלם. שם, בעבודת צוות חסרת תקדים בניהולי והקפצה של מספר צוותים מולטידיסציפלינריים אשר התגייסו לטיפול במקרה, החולה יוצבה והועברה להמשך טיפול ביחידת טיפול נמרץ. הגיוס המהיר של כל הצוותים בשעת תפר קשה מאפיין מאוד לדעתי את הקירבה והמשפחתיות של בית החולים שלנו וזה מה שאפשר למעשה להציל את חייה".

תכניות לעתיד? "בית חולים סורוקה הוא בית בשבילי והמטרה היא להמשיך לתרום ולהתקדם בבית החולים ולקדם את הרפואה בפריפריה. אני רואה חשיבות גדולה בהשקעה בפריפריה בכלל ובבית החולים שלנו כאבן יסוד בדרום הארץ. כמו כן אני שואף להתקדם קדימה לתפקידי מפתח בעלי השפעה בבית החולים על מנת לשפר את היכולת שלי לתרום לקידום הרפואה של תושבי הדרום".