ד"ר ענבל חורי

doctors-project_2
inbal-choriד"ר ענבל חורי - מתמחה ברפואה פנימית
בת 33, רווקה, תושבת רמת גן
המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר חורי מפגינה יכולות אנושיות יוצאות מגדר הרגיל ומהווה סמל ודוגמה לכלל הרופאים, בכירים וצעירים, בגישה לחולים במחלקות פנימיות. היא מחויבת לרפואה הפנימית, לטיפול בחולים ובבני משפחותיהם, וכל זאת לצד יכולות קליניות מבריקות.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, סטאז' בבית החולים זיו בצפת וכעת בשנה בשלישית להתמחות בפנימית ב"איכילוב".

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' צבי שפירר, רופא ילדים אגדי שהיה רופא הילדים שלי. השילוב של אנושיות מיוחדת במינה, עם מקצועיות מרשימה והתפתחות תמידית, מהווה בעיני מודל לרופא הטוב ביותר".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "עבודה במחלקה פנימית היא מיוחדת מהרבה סיבות. דווקא בגלל שהתנאים במחלקות הפנימיות קשים מתוקף העומס, מורכבות החולים ומגבלות המערכת הציבורית, לרופא המטפל במחלקה - ששם את טובת החולה מעל לכל - יש תפקיד מרכזי במתן מענה לכל צורכי החולה ובניסיון לפתור את מגוון בעיותיו. מהבחינה האישית, יש אפשרות ליצור קשר אישי עם המטופל ובני משפחתו, מה שנותן נדבך חשוב בטיפול וסיפוק אישי עצום. מבחינה מקצועית, יש חשיפה למגוון רחב של חולים ומחלות, והאתגר האבחנתי והטיפולי הוא בלתי פוסק".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "הרגעים שמשאירים את הרושם הכי גדול הם לרוב הרגעים הקטנים של חיבור עם מטופלים ומשפחותיהם בנקודות הקשות בחייהם".

תכניות לעתיד? "התמחות-על באחד מתת המקצועות של רפואה פנימית, ובשאיפה בהמשך, שילוב של עבודה במחלקה פנימית, עבודה במרפאה מקצועית ומחקר בסיסי".