ד"ר עמית שגיא

doctors-project_2
amit-shagiד"ר עמית שגיא, מתמחה באורתופדיה
בן 34, נשוי + 2, תושב ראשון לציון
המרכז הרפואי ברזילי, אשקלון 

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר עמית שגיא הוא רופא צעיר ונמרץ המעורב בכל המתרחש במחלקה, לומד ומתקדם ותורם רבות לחולים המאושפזים ולצוות.

מסלול הלימודים עד כה: בוגר אוניברסיטת דברצן בהונגריה, סטאז' בבית החולים אסף הרופא, מתמחה במחלקה האורתופדית בבית החולים ברזילי (שנה חמישית). משנת 2015 צ'יף רזידנט ובשנת 2016 בוגר שלב א' בכירורגיה אורתופדית.

מחקר והישגים: משנת 2015 צ'יף רזידנט, עם אחריות על ניהול כוח האדם של כלל המתמחים במחלקה, ליווי וחניכה כירורגית ואקדמית של המתמחים ולקיחת חלק בפרויקטים מחלקתיים. בשנת 2016 בוגר שלב א' בכירורגיה אורתופדית, בהצטיינות. מעורב בניהול ובכתיבת מחקרים במחלקה ובהדרכת סטודנטים לרפואה.

מנטור או מודל לחיקוי? "המודל לחיקוי שלי הוא הסיבה שבזכותה הגעתי לבית החולים ברזילי באשקלון - ד"ר דבי רונן, מנהל המחלקה האורתופדית, בזכות המחויבות האמיתית למטופלים ולאיכות הטיפול יחד עם השקעה אינסופית בחינוך הדור הבא של הרופאים בארץ".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "בחרתי באורתופדיה לאור המגוון הרחב של הטיפולים הרפואיים והכירורגיים שבמקצוע, היכולת לשפר לאין שיעור את איכות חיי המטופלים בתחום שמתקדם בקצב מסחרר, האפשרות לראות תוצאות מהירות לאחר הטיפול ושביעות הרצון הגבוהה של המטופלים מאיכות הטיפול והשירות".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "מטופלת, שעברה שבר בעצם הירך והוכנסה לחדר ניתוח באופן דחוף, הזמינה אותי לחתונתה פחות משנה לאחר הניתוח כשהיא מובלת לחופה על ידי אביה שגם הוא עבר ניתוח אלקטיבי להחלפת מפרק הירך כשבועיים לפני החתונה. שניהם צעדו ללא צליעה לרגע המשמעותי הזה בחייהם".

תכניות לעתיד? "להמשיך לחתור למצוינות כירורגית ואקדמית, להמשיך לתרום תרומה משמעותית לקהילה ולהמשיך להיות חלק מהמערך האורתופדי בבית החולים ברזילי כחלק מצוות המציב את המחלקה בחזית התחום בארץ ובעולם".