ד"ר עמית הוכברג

doctors-project_2

amit-hochbergד"ר עמית הוכברג - מומחה ברפואת ילדים ובניאונטולוגיה, רופא בכיר במחלקת פגים וילודים
בן 39, נשוי + 2, תושב רעננה
המרכז הרפואי הלל יפה, חדרה

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: כבר בהיותו סטאז'ר הראה ד"ר עמית הוכברג זיקה חזקה למקצוע ונכונות בלתי מתפשרת להואיל, לסייע, לחקור ולהיות חלק מהמקום. בכל שלב ושלב מהסטאז', דרך ההתמחות וגם עכשיו, מוכיח מעורבות, אכפתיות ויוזמה לצד שאיפה מקצועית להצטיין בכל שעושה.

מסלול לימודים עד כה: לימודי רפואה באוניברסיטת סמלווייס בבודפשט, הונגריה. סטאז' והתמחות ברפואת ילדים במחלקת ילדים ב"הלל יפה". התמחות-על בניאונטולוגיה והשתלמות במחלקת טיפול נמרץ פגים וילודים ב-Jackson Memorial,יFellowship בפלורידה, ארצות הברית וכן בטיפול נמרץ פגים וילודים בבית החולים לילדים במלבורן, אוסטרליה.

מחקר והישגים: התקבל למוסד רפואי יוקרתי כמו RCH לשם ביצוע fellowship. נסע לאפריקה מטעם משרד החוץ, בשיתוף עם בית הספר לבריאות הציבור, במסגרת מחקר רב מוסדי בניסיון למצוא חיסון לשיגלה. אחראי סטודנטים מחו"ל וחבר בוועדת התמחות והוראה ב"הלל יפה". "כל יום שאני מטפל בקטנטנים בפגייה והם משתחררים בריאים עם הוריהם לביתם - זהו הישג!".

מנטור או מודל לחיקוי? "ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת ילודים ופגים במרכז הרפואי הלל יפה".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "ניאונטולוגיה הוא תחום רחב ומגוון הרואה את הילוד בכללותו. לצד טיפול אינטנסיבי מציל חיים, משלב גם את הראייה קדימה על איכות חייו של הפג ומשפחתו. תחום הניאונטולוגיה הוא תחום מתפתח, כאשר הנסתר רב על הידוע ומציב אתגרים יומיומיים".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "באחד מהמקרים הקשים, טיפול בפג, בתחום הפגות הקיצוני, בחלון זמן שבו חשבנו שהכל אבוד, עמדתי עם האב ליד מיטת בנו ודיברתי על האפשרות שהילד לא ישרוד. האב, הסתכל לתוך עיניי ואמר לי בתשובה: 'אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם, אל ימנע מעצמו רחמים' - רצה ללמדני לא להתייאש גם במצבים הכי קשים. הילד השתחרר לביתו בתום אשפוז ממושך".

תכניות לעתיד? "להמשיך בעבודתי בפגייה, לפתח ולשפר תהליכים, לעסוק כמה שניתן במחקר, להיות שותף בגידול דור העתיד של הרופאים במדינה".