ד"ר מיכל מקל

doctors-project_2

michal-makelד"ר מיכל מקל - מומחית בכירורגיה כללית, מנהלת השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך לכירורגיה כללית, מתמחה במינהל רפואי
בת 43, נשואה + 3, תושבת חיפה
המרכז הרפואי רמב"ם, חיפה

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר מיכל מקל היא המומחית הראשונה בישראל לכירורגיה אנדוקרינית ובאופן ספציפי מומחית בתחומי בלוטות התריס ויותרת התריס. היא מן המנתחים המובילים בתחום זה בארץ, מציגה באופן קבוע ממחקריה בכנסים בארץ ובעולם ואחראית לכתיבת פרקים בנושא זה בספרי כירורגיה. לצד עבודתה בכירורגיה מכהנת ד"ר מקל כיו"ר ועדת ההתמחות ברמב"ם ואחראית לתקינות התמחותם של כל מתמחי רמב"ם. מזה כשנתיים וחצי מתמחה ד"ר מקל במינהל רפואה, חולקת את תפקידיה הרבים בין מחלקת כירורגיה והנהלת רמב"ם ומסומנת כמי שתגיע בעתיד הקרוב לתפקיד ניהולי בכיר ביותר. לצד כל כישוריה האקדמיים והמקצועיים ובאופן לא פחות בולט, מוכרת ד"ר מקל במנהיגותה, בצניעותה, בחביבותה ובזמינותה בקרב כל עובדי בית החולים.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה - טכניון, התמחות בכירורגיה כללית – רמב"ם, השתלמות עמיתים בכירורגיה אדנוקרינית - בית החולים מסצ'וסטס ג'נרל הוספיטל והארווארד, בוסטון, ארצות הברית, תואר שני בניהול מערכות בריאות - אוניברסיטת חיפה, התמחות במינהל רפואי - בית החולים רמב"ם.

מנטור או מודל לחיקוי? "בכירורגיה, ד"ר שרה פרנגי, רופאה בכירה מתחום הכירורגיה האנדוקרינית בהשתלמות העמיתים בבוסטון. במינהל, פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם."

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "עניין ואתגר גם בכירורגיה וגם בניהול".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "בכירורגיה, הרגעים הבלתי נשכחים הם אלה שבהם אתה חושב שיכולת לעשות את זה טוב יותר".

תכניות לעתיד: "השתלבות בהנהלת בית החולים רמב"ם לצד המשך עבודה קלינית".