ד"ר ליאור לייבו

doctors-project_2

lior-leiboד"ר ליאור לייבו - מתמחה בכירורגיה פלסטית
בן 36, נשוי + 1, תושב תל אביב
המרכז הרפואי וולפסון, חולון

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר לייבו הוא רופא חרוץ, מוכשר, מתבלט בקלות מעל מועמדים אחרים, ועם זאת, צנוע. עם תחילת התמחותו, נחשפנו גם לצדדים האקדמיים-מחקריים שלו; ידע רב, כתיבת מאמרים ויוזמה מתמדת לקידום פרויקטים. כל זאת, תוך כדי ביצוע התמחות מאתגרת מהרגיל בכירורגיה פלסטית, משום שאת כל התורנויות שלו הוא מבצע בכירורגיה כללית. במהלך ההתמחות, ד"ר לייבו התגלה ככירורג מוכשר ביותר. הוא הוכיח בגרות יוצאת דופן בקבלת החלטות טרום ניתוחיות ובתר-ניתוחיות, וכן מפגין יחס אישי וחם כלפי המטופלים. בזכות תכונות אלו, ד"ר לייבו הוא אחד המתמחים הבולטים יותר בבית החולים.

מסלול הלימודים: בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת Semmellweis בבודפשט, הונגריה, סיים את לימודיו כמצטיין דיקן. בוגר סטאז' לרפואה ב"וולפסון" וכעת לקראת סיום התמחות בכירורגיה פלסטית ב"וולפסון".

מחקר והישגים: עד היום פורסמו שבעה מחקרים של ד"ר לייבו בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם, ובין הבולטים: טכניקה חדשה לניתוח אף, בשיטה סגורה, יחד עם ד"ר מרכוס הראל; יצירת סקאלה ייחודית לקמטי המחשוף, לצורך קביעת סוג הטיפול, ביחד עם ד"ר מרינה לנדאו. ארבעה מחקרים אחרים שלו ממתינים לפרסום, ביניהם: מחקר הבוחן כיצד מתיחת בטן משפיעה על פרופיל השומנים ותנגודת האינסולין בגוף. בנוסף, ד"ר לייבו נבחר למדריך מצטיין של בית הספר לאחיות ע"ש אדית וולפסון ולא מעט בזכות פעילותו, כאשר הוא מתפקד הלכה למעשה כמומחה צעיר, הצליחה היחידה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי לשלש את תפקודה בתוך תשעה חודשים ולקבל הכרה מלאה להתמחות.

מנטור או מודל לחיקוי? "ד"ר יעקב פרנד, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית ב'וולפסון', לימד אותי כיצד לנתח ולא פחות חשוב מכך, כיצד לגשת אל המטופלים. בתחום שלנו, המקצועיות חשובה מאוד, אך לא פחות חשובה האמפתיה כלפי המטופלים, היחס האישי והליווי במהלך השלבים השונים. אני מרגיש שבזכות ד"ר פרנד אני היום רופא וכירורג טוב יותר".

רגע בלתי נשכח בקריירה? "הגיע אלינו לטיפול ביחידה איש כבן 45, נשוי ואב לחמישה, שבעקבות כוויית חשמל קשה בברך, היה מועמד לקטיעה, ללא יכולת שיקום. לאחר מספר חודשים של טיפולים בליווי שלנו, לרבות מספר ניתוחים משחזרים, הוא יצא מבית החולים וולפסון כשהוא הולך על שתי רגליו המקוריות!".

תכניות לעתיד? "להמשיך לעבוד במרכז הרפואי וולפסון כרופא מומחה, היכן שגדלתי וצמחתי. מכאן, אני מעוניין לצאת לתת התמחות במיקרו-כירורגיה, כדי שאוכל לשוב ולהעניק מענה לשחזורים מורכבים בבית החולים. בין היתר, חסרים בגפיים התחתונות, ניתוחי ראש–צוואר ביחד עם צוות אף-אוזן-גרון, דופן הבטן ועוד".