ד"ר ליאור גולדברג

doctors-project_2

lior-goldbergד"ר ליאור גולדברג - מתמחה ברפואת ילדים
בן 36, נשוי + 1, תושב ראש העין
בית החולים ע"ש ספרא, שיבא, תל השומר

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי בית החולים: ד"ר ליאור גולדברג משלב תכונות יוצאות דופן של רגישות, ענווה וסקרנות, הוא בעל מחשבה מקורית ופורצת דרך. הוא מקצוען ובעל ידע רב. הוא בעל יכולת לשלב כישורים קליניים ומחקריים. גם כעת, בהיותו בשנה שלישית להתמחות במחלקת הילדים, מוצא ד"ר גולדברג את הזמן לקדם מחקר ייחודי בתחום של מציאת הקשר בין שינויים גנטיים ומצבי דחק רפואיים על מנת להבין טוב יותר את הבסיס של מחלות ילדים. ד"ר גולדברג הוא מנהיג ומורה, אוהב ללמד ולהוביל. ללא ספק יהיה לד"ר גולדברג בעתיד מקום מרכזי בנוף האקדמי של רפואת ילדים בישראל.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה (M.D) באוניברסיטת תל אביב, לימודי תואר שני בביולוגיה מולקולרית וגנטיקה (M.Sc) באוניברסיטת תל אביב.

מחקר והישגים: רופא וחוקר בכפיפה אחת בבית החולים לילדים ע"ש ספרא. מחקר שערך בנוגע למצבי עקה של חסר חמצן (היפוקסיה) תיאר מנגנון ייחודי וחדשני לבקרה גנטית אפיגנטית, תחום היולי ומלהיב שרב הנסתר על הגלוי בו, Goldberg et al, Alternative Splicing of STAT3 is affected by RNA Editing.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' גידי פרת, שבכל יום אני לומד ממנו יותר ויותר, מהווה מודל לחיקוי והערצה כרופא, מנהל, חוקר, מנטור, חבר, אדם. מעיין שופע לכל; פרופ׳ רז סומך הוא מקור השראה לאנושיות, למסירות ולמקצועיות כרופא וחוקר. טביעות אצבעותיו חרוטות עמוק בפועלי ובליבי".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "רפואת ילדים עבורי באה קודם כל מהלב ואחר כך מהראש, והלב הוא הכוח הכי חזק לדברים הכי טובים".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "אחת למספר חודשים אני פוגש במסדרונות בית החולים ילד והורים שבאים לביקורת שגרתית במרפאות החוץ. כל מפגש שכזה הופך את קרביי מהתרגשות, כי בתוכי, בסתר, אני יודע שבזכות פעולות שביצעתי ברגעים קריטיים בחייו, הוא בחיים. לראות אותו ואת הוריו משפחה מאושרת ובריאה זו תחושה שהיא אפשר לתאר במילים".

תכניות לעתיד? "להמשיך לעבוד כרופא וחוקר בבית החולים לילדים ע"ש ספרא ולפחות עם אותה אהבה גדולה שיש לי כל יום".